FK Krasnodar - FK Ufa 1-1 (0-1). Liga rosyjska - 11. kolejka Premier League

W spotkaniu 11. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 17 października, zespół Krasnodaru zremisował z Ufa 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 10 554 widzów.

11. kolejka Rosja - Premier League
2021-10-17 18:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 10554 | Arbiter: Aleksey Sukhoy
FK Krasnodar
FK Ufa
1
1
G. Krychowiak 84'
G. Agalarov 9'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Krasnodaru wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ufa w dziewiątej minucie spotkania, gdy Gamid Agalarov zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Vyacheslav Krotov.

W 29. minucie Gamid Agalarov został zmieniony przez Ostona Urunova. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ufa.

W 46. minucie Azer Aliev został zmieniony przez Konstantina Plieva, co miało wzmocnić drużynę Ufa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Urosza Spajicia na Egora Sorokina w 61. minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Krasnodar: Uroszowi Spajiciowi w 58. i Egorowi Sorokinowi w 62. minucie.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Ufa doszło do zmiany. Ruslan Fishchenko wszedł za Artema Golubeva. Trener Krasnodaru postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Viktora Claessona i na pole gry wprowadził napastnika Vladimira Iljina, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Aleksandr Chernikov został zmieniony przez Nikitę Krivtsova, co miało wzmocnić drużynę Krasnodaru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vyacheslava Krotova na Olega Iwanowa.

W 75. minucie sędzia ukarał kartką Vladislava Kamilova, piłkarza gości. Na sześć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Grzegorz Krychowiak. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ufa: Yuriemu Zhuravlevowi w 85. minucie i Filipowi Mrzljakowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

W 85. minucie w jedenastce Krasnodaru doszło do zmiany. Dmitri Stotskiy wszedł za Cristiana Ramíreza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Aleksandr Belenov
85′ Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Egas dos Santos Cacintura
58′ 61′ Urosz Spajić
Erving Joe Botaka-Yoboma
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Bojan Jokić
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Azer Aliev46′
70′ Aleksandr Chernikov
Yuri Zhuravlev85′
Remy Cabella
Artem Golubev69′
70′ Viktor Johan Anton Claesson
Filip Mrzljak90′
 84′ (k.) Grzegorz Krychowiak
Nemanja Miletić
61′ 62′ Egor Sorokin
Konstantin Pliev46′
70′ Nikita Krivtsov
Aleksandr Sukhov
85′ Dmitri Stotskiy
Ruslan Fishchenko69′
70′ Vladimir Iljin
Oleg Iwanow76′

Oston Urunov29′

Przewaga zespołu Krasnodaru w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Ufa przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.