FK Krasnodar - FK Ufa 1-0 (1-0). Liga rosyjska - 19. kolejka Premier League

W meczu 19. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 17 grudnia, zespół Krasnodaru wygrał z Ufa 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 10 554 widzów.

19. kolejka Rosja - Premier League
2020-12-17 16:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 10554 | Arbiter: Kirill Levnikov
FK Krasnodar
FK Ufa
1
0
M. Berg 22'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Krasnodaru wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Vyacheslavowi Krotovowi z drużyny gości. Była to czwarta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krasnodaru w 22. minucie spotkania, gdy Marcus Berg zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Krasnodaru.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Filipowi Mrzljakowi, piłkarzowi Ufa. W 48. minucie Bojan Jokić zastąpił Sergeya Borodina.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jurija Gazinskiego z Krasnodaru, a w 53. minucie Pavela Alikina z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Krasnodaru postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Jurija Gazinskiego. Na boisko wszedł Kristoffer Olsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 81. minucie sędzia pokazał kartkę Aleksandrowi Belenovowi z Ufa.

Oleh Danchenko
51′ 67′ Jurij Gazinski
Vyacheslav Krotov4′
77′ Wanderson Maciel Sousa Campos
Filip Mrzljak48′
85′ Viktor Johan Anton Claesson
Aleksandr Sukhov
77′ Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Vladislav Kamilov
Remy Cabella
Dmitri Sysuev
 22′ Marcus Berg
Sergey Borodin48′
77′ Aleksiej Jonow
Cătălin Carp
85′ Ruslan Kambolov
Kirill Folmer
67′ Mats Kristoffer Olsson
Artem Golubev87′
Eduard Spertsyan
Gamid Agalarov
Daniil Utkin

Evgeni Markov

77′ Magomed-Shapi Suleymanov

Jedenastka Krasnodaru była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku. Drużyna Ufa miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Ufa w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.