FK Chimki - FK Soczi 0-0. Liga rosyjska - 30. kolejka Premier League

W spotkaniu 30. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 16 maja, zespół Chimki zremisował z Dinamem Sochi 0-0. Mecz na Arena Khimki w Khimki obejrzało 5 450 widzów.

30. kolejka Rosja - Premier League
2021-05-16 13:00 | Stadion: Arena Khimki | Widzów: 5450 | Arbiter: Sergey Ivanov
FK Chimki
FK Soczi
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mohamed Konaté z Chimki. Była to 18. minuta pojedynku.

W 60. minucie Dmitri Tikhiy został zmieniony przez Aleksandra Troshechkina. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Danil Prutsev, zawodnik Dinama Sochi.

Kibice Dinama Sochi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Danila Prutseva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Aleksandr Rudenko. W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy Chimki: Ilya Kamyshev, Mikhail Tikhonov, a na ich miejsce weszli Paweł Mogilewiec, Arseni Logashov. Trener Chimki postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Ilyaję Kukharchuka i na pole gry wprowadził napastnika Kamrana Alieva, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 89. minucie w jedenastce Dinama Sochi doszło do zmiany. Marko Dugandžić wszedł za Danila Prutseva.

Nikołaj Zabołotny
60′ Dmitri Tikhiy
Timofey Margasov
Aleksandr Filin
Danila Prokhin
Egor Danilkin
Miha Mevlja
80′ Arseni Logashov
Christian Noboa
80′ Paweł Mogilewiec
Kirill Zaika
88′ Ilya Kukharchuk
Anton Zabołotnyj
18′ Mohamed Konaté
Artur Jusupow
Egor Generalov
Denis Adamov
Dmitri Khomich
Ivan Miladinović
80′ Mikhail Tikhonov
Elmir Nabiullin
80′ Ilya Kamyshev
Nikita Burmistrov
Danil Kazantsev
Danil Prutsev73′ 73′ 89′
Arshak Koryan
Maksim Barsov
60′ Aleksandr Troshechkin
Marko Dugandžić89′
88′ Kamran Aliev
Maksim Kolmakov

Zespół Chimki miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Chimki w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Dinama Sochi w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.