FK Chimki - FK Krasnodar 1-0 (0-0). Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League

28 listopada na Arena Khimki w Khimki odbył się mecz 16. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Chimki i Krasnodaru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chimki 1-0.

M. Konaté 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Krasnodaru.

Już w pierwszych minutach zespół Krasnodaru próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kaia Pantaleão z Krasnodaru, a w 32. minucie Mohameda Konatégo z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Krasnodaru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tonnego Trindadego wszedł Kristoffer Olsson. Po godzinie gry arbiter ukarał kartką Władimira Djadjuna, piłkarza Chimki.

Trener Krasnodaru postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Viktora Claessona i na pole gry wprowadził napastnika Wandersona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 66. minucie Arshak Koryan został zastąpiony przez Reziuana Mirzova.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Chimki w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Mohamed Konaté. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Denis Głuszakow.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Reziuan Mirzov z Chimki oraz Ari, Jurij Gazinski z drużyny Krasnodaru.

Remy Cabella77′
60′ Władimir Djadjun
Tonny Emilio Trindade de Vilhena46′
 66′ 32′ Mohamed Konaté
Viktor Johan Anton Claesson60′
66′ Arshak Koryan
Wanderson Maciel Sousa Campos60′
66′ 90′ Reziuan Mirzov

Paweł Mogilewiec

Andrey Murnin

Kamran Aliev

Aleksandr Dolgov

Przewaga zespołu Krasnodaru w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Chimki, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Krasnodaru obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna Chimki w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast jedenastka Krasnodaru w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.