FK Chimki - FK Arsenal Tula 1-2 (1-0). Liga rosyjska - 17. kolejka Premier League

W meczu 17. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna Chimki przegrała z FK Angusht 1-2 (1-0). Mecz na Arena Khimki w Khimki obejrzało 761 widzów.

17. kolejka Rosja - Premier League
2021-12-05 12:00 | Stadion: Arena Khimki | Widzów: 761 | Arbiter: Evgeni Kukulyak
E. Kangwa 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Chimki wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Chimki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Dolgova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kemal Ademi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

W 16. minucie za Aleksandra Filina wszedł Aleksandr Troshechkin. Między 22. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Chimki i jedną drużynie przeciwnej. W 25. minucie w drużynie Chimki doszło do zmiany. Besard Šabović wszedł za Egora Danilkina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chimki w 36. minucie spotkania, gdy Reziuan Mirzov strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chimki.

Trzeba było trochę poczekać, aby Zuriko Davitashvili wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Angusht, zdobywając bramkę w 61. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Kings Kangwa.

Niedługo później trener FK Angusht postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Evgeniego Markova. Na boisko wszedł Evgeni Lutsenko, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gorana Čaušicia z FK Angusht, a w 85. minucie Elmira Nabiullina z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie Evans Kangwa dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Kings Kangwa.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Brian Idowu z drużyny Chimki i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 32. minucie. W 90. minucie w zespole FK Angusht doszło do zmiany. Maksim Belyaev wszedł za Igora Smolnikowa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Igor Smolnikow90′
16′ Aleksandr Filin
Uroš Radaković
25′ Egor Danilkin
Artem Sokol
Filip Dagerstål
Danil Stepanov
85′ Elmir Nabiullin
Zuriko Davitashvili  61′
Ilya Kukharchuk
Ayaz Guliev
 36′ (k.) Reziuan Mirzov
Evans Kangwa  87′
27′ Denis Głuszakow
Kings Kangwa22′
32′ 90′ Brian Oladapo Idowu
Goran Čaušić83′
13′ Kemal Ademi
Vladislav Panteleev
25′ Besard Šabović
Guram Adzhoev
16′ Aleksandr Troshechkin
Evgeni Lutsenko76′
13′ Aleksandr Dolgov
Kirill Panchenko
Ilya Sadygov
Alexandru Tudorie

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Chimki, a zawodnikom FK Angusht przyznał dwie żółte.

Drużyna Chimki w pierwszej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FK Angusht w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.