FK Arsenal Tula - Rubin Kazań 2-4 (2-0). Liga rosyjska - 29. kolejka Premier League

W spotkaniu 29. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna FK Angusht przegrała z Rubinem 2-4 (2-0). Mecz na Stadionie Arsenal w Tule obejrzało 6 103 widzów.

29. kolejka Rosja - Premier League
2021-05-08 15:30 | Stadion: Stadion Arsenal | Widzów: 6103 | Arbiter: Kirill Levnikov
M. Kostyukov 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Rubinu wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FK Angusht nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Daniil Khlusevich. Asystę zaliczył Sergey Tkachev.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sergeyowi Tkachevowi z FK Angusht. Była to 28. minuta starcia.

Niedługo później Luka Dżordżević wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Angusht, strzelając kolejnego gola w 32. minucie meczu. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Daniil Khlusevich.

Po chwili trener Rubinu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 41. minucie na plac gry wszedł Ivan Ignatjev, a murawę opuścił Leon Musaev. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sergey Tkachev z zespołu FK Angusht i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 28. minucie. W 52. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Đorđe Despotović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Soltmurada Bakaeva, piłkarza gości.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 59. minucie Denis Makarov wyrównał wynik meczu. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Soltmurada Bakaeva.

W 61. minucie Taras Burlak zastąpił Artema Sokola. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukę Dżordżević z FK Angusht, a w 63. minucie Aleksandra Zueva z drużyny przeciwnej.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 66. minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny Rubinu zdobył Carl Starfelt. Asystę przy golu zaliczył Darko Jevtić.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rubinu doszło do zmiany. Mikhail Kostyukov wszedł za Soltmurada Bakaeva. Trener FK Angusht postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Gorana Čaušicia i na pole gry wprowadził napastnika Kirilla Panchenkę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Georgiego Zotova z Rubinu, a w 81. minucie Daniila Khlusevicha z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rubinu, zdobywając kolejną bramkę. W 89. minucie wynik ustalił Mikhail Kostyukov. Przy zdobyciu bramki pomógł Ivan Ignatjev.

W doliczonej pierwszej minucie starcia w drużynie Rubinu doszło do zmiany. Filip Uremović wszedł za Denisa Makarova. Cztery minuty później arbiter przyznał żółtą kartkę Gii Grigaławie z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4.

Jurij Djupin
61′ Taras Burlak
Georgi Zotov79′
90′ Gia Grigaława
Silvije Begić
Maksim Belyaev
Carl Starfelt  66′
77′ Goran Čaušić
Aleksandr Zuev63′
 25′ 81′ Daniil Khlusevich
Darko Jevtić
Robert Bauer
Leon Musaev41′
87′ Igor Konovalov
Oliver Abildgaard
28′ 52′ Sergey Tkachev
Denis Makarow  59′ 90′
 32′ 62′ Luka Dżordżević
Đorđe Despotović  52′ (k.)
77′ Evans Kangwa
Aleksey Gritsaenko
61′ Artem Sokol
Oleg Szatow
77′ Vladislav Panteleev
Ivan Ignatjev41′
87′ Evgeni Lutsenko
Mikhail Kostyukov74′  89′
77′ Kirill Panchenko

Drużyna Rubinu była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Rubinu przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Rubinu wykorzystała wszystkie zmiany.