FK Arsenal Tula - FK Krasnodar 1-0 (0-0). Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League

11 kwietnia na Stadionie Arsenal w Tule odbyło się spotkanie 25. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Angusht i Krasnodaru. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Angusht 1-0. Na stadionie zasiadło 8 974 widzów.

25. kolejka Rosja - Premier League
2021-04-11 13:00 | Stadion: Stadion Arsenal | Widzów: 8974 | Arbiter: Ivan Sidenkov
FK Arsenal Tula
FK Krasnodar
1
0
G. Čaušić 62'

Drużyna FK Angusht przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów zespół FK Angusht wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż dziewięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Marcus Berg z Krasnodaru. Była to ósma minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Rememu Cabelli z jedenastki gości. W 54. minucie Dmitri Stotskiy został zastąpiony przez Igora Smolnikowa.

W 56. minucie w drużynie FK Angusht doszło do zmiany. Sergey Tkachev wszedł za Vladislava Panteleeva. W 58. minucie kartką został ukarany Maksim Belyaev, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Angusht w 62. minucie spotkania, gdy Goran Čaušić strzelił pierwszego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Krasnodar: Tonnemu Trindademu w 66. i Wandersonowi w 73. minucie.

Trener Krasnodaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Magomeda-Shapiego Suleymanova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Aleksiej Jonow. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Krasnodaru: Ari, Kristoffer Olsson, a na ich miejsce weszli Marcus Berg, Jurij Gazinski. Chwilę później trener FK Angusht postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Evansa Kangwę. Na boisko wszedł Kings Kangwa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 86. minucie w jedenastce Krasnodaru doszło do zmiany. Evgeni Markov wszedł za Wandersona.

Aleksandr Martynowicz
58′ Maksim Belyaev
Wanderson Maciel Sousa Campos73′ 86′
 62′ Goran Čaušić
Aleksiej Jonow78′
56′ Vladislav Panteleev
Jurij Gazinski78′
Evgeni Lutsenko
Remy Cabella53′
83′ Evans Kangwa
Ruslan Kambolov
83′ Kings Kangwa
Kristoffer Olsson78′
Igor Konovalov
Ariclenes da Silva Ferreira78′
Yuri Kovalev
Evgeni Markov86′
56′ Sergey Tkachev
Magomed-Shapi Suleymanov78′
Guram Adzhoev

Kirill Panchenko

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Krasnodaru pokazał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka Krasnodaru w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.