FK Angusht - Zenit 2-1 (0-0). Liga rosyjska - 11. kolejka Premier League

W spotkaniu 11. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 16 października, zespół FK Angusht wygrał z Zenitem 2-1 (0-0). Mecz na Stadionie Arsenal w Tule obejrzało 4 867 widzów.

11. kolejka Rosja - Premier League
2021-10-16 13:00 | Stadion: Stadion Arsenal | Widzów: 4867 | Arbiter: Pavel Kukuyan
A. Dzyuba 88'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół FK Angusht wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dalera Kuziajewa z Zenitu, a w 40. minucie Evgeniego Markova z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Zenitu wyszła w zmienionym składzie, za Dalera Kuziajewa wszedł Claudinho.

Na początku drugiej połowy to piłkarze FK Angusht otworzyli wynik. W 53. minucie Zuriko Davitashvili dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Daniil Khlusevich.

W 56. minucie Evgeni Markov został zastąpiony przez Evgeniego Lutsenkę. W 62. minucie kartkę dostał Daniil Khlusevich z FK Angusht. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Zenitu doszło do zmiany. Wiaczesław Karawajew wszedł za Alekseya Sutormina.

Chwilę później trener Zenitu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Andriej Mostowoj, a murawę opuścił Aleksander Jerokin. W 74. minucie kartkę dostał Evgeni Lutsenko, zawodnik gospodarzy. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole FK Angusht doszło do zmiany. Ayaz Guliev wszedł za Sergeya Tkacheva.

W tej samej minucie trener FK Angusht postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Daniila Khlusevicha wszedł Artem Sukhanov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FK Angusht utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi FK Angusht udało się strzelić gola i wygrać. W 81. minucie sędzia przyznał kartkę Antonowi Koczenkowowi z drużyny gospodarzy.

Bramkarz FK Angusht wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Artjom Dziuba. Asystę przy bramce zaliczył Malcom.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił Kings Kangwa. Bramka padła po podaniu Danila Stepanova.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Kings Kangwa, piłkarz FK Angusht. Minutę później w jedenastce FK Angusht doszło do zmiany. Axel Björnström wszedł za Zurika Davitashvilego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Markov
81′ Anton Koczenkow
Daler Kuziajew21′ 46′
62′ 76′ Daniil Khlusevich
Aleksey Sutormin72′
76′ Sergey Tkachev
Danil Krugovoy
 53′ 90′ Zuriko Davitashvili
Marcus Wendel Valle da Silva
 90′ 90′ Kings Kangwa
Malcom Filipe Silva de Oliveira
Goran Čaušić
Artjom Dziuba  88′
40′ 56′ Evgeni Markov
Aleksander Jerokin73′
Mikhail Levashov
David Byazrov
Egor Shamov
Mikhail Kerzhakov
90′ Axel Erik Gustaf Björnström
Wiaczesław Karawajew72′
Aleksandr Dovbnya
Danila Khotulev
Artem Sokol
Wílmar Enrique Barrios Terán
76′ Artem Sukhanov
Kirill Kravtsov
76′ Ayaz Guliev
Andriej Mostowoj73′
Evans Kangwa
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel46′
56′ 74′ Evgeni Lutsenko
Daniil Kuznetsov
Kirill Panchenko

Alexandru Tudorie

Przewaga drużyny Zenitu w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Zenitu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.