FK Angusht - Zenit 0-0. Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League

28 listopada na Stadionie Arsenal w Tule odbył się mecz 16. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Angusht i Zenitu. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 916 widzów.

16. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-28 12:00 | Stadion: Stadion Arsenal | Widzów: 1916 | Arbiter: Evgeni Kukulyak
FK Arsenal Tula
Zenit Sankt Petersburg
0
0

Zespół Zenitu bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Zenitu wygrał aż osiem razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Angusht: Aleksandrowi Lomovitskiemu w 37. i Kingsowi Kangwie w 39. minucie.

W 55. minucie Vladislav Panteleev zastąpił Yuriego Kovaleva. W 62. minucie w jedenastce Zenitu doszło do zmiany. Sardar Azmoun wszedł za Aleksandra Jerokina.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Georgi Kostadinov z FK Angusht. Chwilę później trener FK Angusht postanowił wzmocnić formację obronną i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Artema Sokola. Na boisko wszedł Anri Khagush, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. A kibice Zenitu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreya Mostovoya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jurij Żyrkow.

W tej samej minucie Sebastián Driussi został zmieniony przez Leona Musaeva, a za Artjoma Dziubę wszedł na boisko Daniil Shamkin, co miało wzmocnić jedenastkę Zenitu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandra Lomovitskiego na Valeriego Gromykę oraz Lukę Dżordżević na Romana Minaeva. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kirillowi Panchence i Wílmarowi Barriosowi.

Dmitri Chistyakov
75′ Artem Sokol
Jurij Żyrkow75′
72′ Georgi Kostadinov
Daler Kuziajew
37′ 76′ Aleksandr Lomovitskiy
Aleksander Jerokin62′
55′ Vladislav Panteleev
Wílmar Enrique Barrios Terán90′
39′ Kings Kangwa
Malcom Filipe Silva de Oliveira
90′ Kirill Panchenko
Artjom Dziuba90′
82′ Luka Dżordżević
Sebastián Driussi75′
Mikhail Levashov
Andriej Łuniow
Taras Burlak
Daniil Odoevskiy
75′ Anri Khagush
Andrey Mostovoy75′
Igor Gorbatenko
Leon Musaev75′
76′ Valeri Gromyko
Sardar Azmoun62′
Daniil Khlusevich
Stanislav Krapukhin
55′ Yuri Kovalev
Daniil Shamkin90′
Guram Adzhoev

82′ Roman Minaev

Jedenastka Zenitu miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Zenitu pokazał jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.