Dynamo Moskwa - FK Ufa 2-0 (1-0). Liga rosyjska - 17. kolejka Premier League

5 grudnia na VTB Arena w Moskwie odbył się mecz 17. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Dynama Moskwa i Ufa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dynama Moskwa 2-0. Na stadionie zasiadło 7 437 widzów.

17. kolejka Rosja - Premier League
2021-12-05 14:30 | Stadion: VTB Arena | Widzów: 7437 | Arbiter: Vladislav Bezborodov
Dynamo Moskwa
FK Ufa
2
0
D. Makarov 29'
A. Zakharyan 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Dynama Moskwa wygrał aż dziewięć razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Ufa. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vyacheslav Krotov osłabiając tym samym zespół Ufa.

W siódmej minucie Sebastian Szymański zastąpił Konstantina Tyukavina.

Trzeba było trochę poczekać, aby Denis Makarow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynama Moskwa, strzelając gola w 29. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Konstantin Tyukavin.

W 36. minucie arbiter wyrzucił z boiska Egasa Cacinturę z Ufa. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Vyacheslavowi Grulevowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dynama Moskwa.

Trener Ufa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Saplinov, a murawę opuścił Gamid Agalarov. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ufa: Erving Joe Botaka-Yobomie w 75. i Aleksandrowi Belenovowi w 81. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Moskwa w 86. minucie spotkania, gdy Arsen Zakharyan zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Denis Makarow.

Kibice Dynama Moskwa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sylvestera Emekę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Denis Makarow. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Zaurbek Pliev, Yaroslav Gladyshev, a na ich miejsce weszli Aleksandr Kutitskiy, Vyacheslav Grulev. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Yuri Zhuravlev
89′ Aleksandr Kutitskiy
Bojan Jokić73′
7′ Sebastian Szymański
Aleksey Nikitin46′
Daniil Fomin
Vladislav Kamilov65′
Nikola Moro
Filip Mrzljak46′
 29′ 87′ Denis Makarow
Ruslan Fishchenko
45′ 89′ Vyacheslav Grulev
Vyacheslav Krotov6′
 86′ Arsen Zakharyan
Konstantin Pliev46′
89′ Zaurbek Pliev
Aleksandr Sukhov
Saba Sazonov
Azer Aliev46′
Vladislav Galkin
Artem Golubev65′
87′ Sylvester Emeka Igboun
Oleg Iwanow
89′ Yaroslav Gladyshev
Aleksandr Saplinov46′
7′ Konstantin Tyukavin
Danil Akhatov

Drużyna Dynama Moskwa była w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Ufa otrzymali w meczu dwie żółte kartki i dwie czerwone, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Dynama Moskwa dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.