CSKA Moskwa - Zenit Sankt Petersburg 2-3 (1-1). Liga rosyjska - 23. kolejka Premier League

17 marca na VEB Arena w Moskwie odbył się pojedynek 23. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami CSKA i Zenitu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zenitu 3-2. Na stadionie zasiadło 11 275 widzów.

23. kolejka Rosja - Premier League
2021-03-17 18:00 | Stadion: VEB Arena | Widzów: 11275 | Arbiter: Evgeni Kukulyak
Wendel 50',77'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą trzecia i pierwsza drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 meczów zespół Zenitu wygrał 18 razy i zanotował 16 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA w 28. minucie spotkania, gdy José Rondón strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Chidera Ejuke.

Zawodnicy Zenitu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 33. minucie bramkę wyrównującą zdobył Artjom Dziuba. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Igor Akinfiejew z CSKA. Była to 45. minuta starcia. W 45. minucie karnego dla Zenit nie wykorzystał Artjom Dziuba. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Wendel. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Artjom Dziuba.

W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ilzat Akhmetov osłabiając tym samym drużynę CSKA. Kibice Zenitu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alekseya Sutormina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sardar Azmoun. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. Niedługo później trener CSKA postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Ivana Oblyakova. Na boisko wszedł Emil Bohinen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Konstantin Kuchaev został zastąpiony przez Konstantina Maradishvilego.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Wendel z Zenitu. Asystę przy bramce zaliczył Daler Kuziajew.

Między 78. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zenitu: Magomed Ozdojew, Jarosław Rakicki, Wendel, na ich miejsce weszli: Andrey Mostovoy, Dmitri Chistyakov, Aleksander Jerokin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce José Rondóna, Baktiyora Zainutdinova zajęli: Fedor Chalov, Nayair Tiknizyan. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z karnego Nikola Vlašić. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

CSKA Moskwa
45′ Igor Akinfiejew
Jarosław Rakicki85′
84′ Baktiyor Zainutdinov
Douglas dos Santos Justino de Melo
53′ Ilzat Akhmetov
Daler Kuziajew
67′ Konstantin Kuchaev
Magomed Ozdojew78′
Chidera Ejuke
Wílmar Enrique Barrios Terán
67′ Ivan Oblyakov
Marcus Wendel Valle da Silva  50′, 77′ 85′
 90′ (k.) Nikola Vlašić
Artjom Dziuba  33′ 45′ (k.)
 28′ 84′ José Salomón Rondón Giménez
Danila Khotulev
67′ Emil Bohinen
Danil Krugovoy
67′ Konstantin Maradishvili
Jurij Żyrkow
Arnór Sigurðsson
Aleksander Jerokin85′
84′ Nayair Tiknizyan
Kirill Kravtsov
84′ Fedor Chalov
Andriej Mostowoj78′
Ilya Shkurin
Aleksey Sutormin64′

Daniil Shamkin

Malcom Filipe Silva de Oliveira

Arbiter nie ukarał zawodników Zenitu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.