CSKA Moskwa - Terek Grozny 2-0 (1-0). Liga rosyjska - 21. kolejka Premier League

W starciu 21. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 6 marca, jedenastka CSKA wygrała z Terkami 2-0 (1-0). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 6 085 widzów.

N. Vlašić 52'

Zespół CSKA bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka CSKA wygrała aż 20 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut jedenastka CSKA zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Terek była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 21. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Terek i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA w 38. minucie spotkania, gdy José Rondón strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CSKA.

Drugą połowę drużyna Terek rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bernarda Berishę, Marata Bystrova weszli Vladimir Iljin, Artem Polyarus. W 52. minucie kartką został ukarany Georgi Shelia, zawodnik gości.

Zespół Terek ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Nikola Vlašić. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył José Rondón.

W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Maksimowi Nenakhovowi z Terek. W 69. minucie za Georgiego Melkadzego wszedł Amir Aduev. W tej samej minucie w zespole Terek doszło do zmiany. Gabriel Iancu wszedł za Ismaela Silvę.

Chwilę później trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Nayair Tiknizyan, a murawę opuścił Chidera Ejuke. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Antona Shvetsa, zawodnika Terek. Kibice Terek nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lechiego Sadulaeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Maksim Nenakhov.

W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Nayairowi Tiknizyanowi z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Georgi Shelia52′
27′ Mário Figueira Fernandes
Marat Bystrov46′
71′ Konstantin Kuchaev
Anton Shvets80′
71′ Chidera Ejuke
Evgeni Kharin
Konstantin Maradishvili
Ismael Silva Lima69′
 52′ Nikola Vlašić
Georgi Melkadze69′
 38′ (k.) 79′ José Salomón Rondón Giménez
Aleksandr Putsko
71′ Arnór Sigurdsson
Amir Aduev69′
71′ 90′ Nayair Tiknizyan
Khalid Kadyrov
79′ Fedor Chalov
Artem Polyarus46′
Ilya Shkurin
Lechi Sadulaev81′
Vladislav Yakovlev
Gabriel Cristian Iancu69′

Vladimir Iljin46′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Terek przyznał pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Terek w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.