CSKA Moskwa - FK Ufa 1-0 (0-0). Liga rosyjska - 1. kolejka Premier League

W pojedynku 1. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 25 lipca, jedenastka CSKA zwyciężyła z Ufa 1-0 (0-0). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 938 widzów.

A. Zabołotnyj 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna CSKA wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół CSKA rozpoczął w zmienionym składzie, za Emila Bohinena wszedł Alan Dżagojew.

Wysiłki podejmowane przez drużynę CSKA w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Anton Zabołotnyj. Sytuację bramkową stworzył Alan Dżagojew.

Chwilę później trener CSKA postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Fedora Chalova. Na boisko wszedł Chidera Ejuke, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie Vyacheslav Krotov został zmieniony przez Gamida Agalarova. Trener Ufa postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Filipa Mrzljaka i na pole gry wprowadził napastnika Egasa Cacinturę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie Ilzat Akhmetov został zmieniony przez Konstantina Kuchaeva, a za Maksima Muchina wszedł na boisko Jaka Bijol, co miało wzmocnić drużynę CSKA. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladislava Kamilova na Ruslana Fishchenkę oraz Nemanję Mileticia na Timura Żamaletdinowa.

Vladislav Kamilov82′
46′ Emil Bohinen
Nemanja Miletić86′
83′ Maksim Muchin
Filip Mrzljak74′
66′ Fedor Chalov
Oleg Iwanow
 61′ Anton Zabołotnyj
Aleksandr Saplinov
76′ Ilzat Akhmetov
Vyacheslav Krotov74′
Danila Bokov
Aleksey Kuznetsov
Kirił Nababkin
Erving Joe Botaka-Yoboma
83′ Jaka Bijol
Aleksey Nikitin
Kristijan Bistrović
Parfait Bizoza
46′ Alan Dżagojew
Ruslan Fishchenko82′
76′ Konstantin Kuchaev
Baktiyor Zainutdinov

66′ Chidera Ejuke

Vladislav Yakovlev

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.