CSKA Moskwa - FK Rotor Wołgograd 2-0 (1-0). Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League

W starciu 25. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 12 kwietnia, zespół CSKA wygrał z FK Rotor 2-0 (1-0). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 10 240 widzów.

S. Rondón 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka CSKA wygrała aż 13 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut drużyna CSKA zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FK Rotor była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół CSKA w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu Chidera Ejuke dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Arnór Sigurdsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CSKA.

W 60. minucie Flamarion zastąpił Kamila Mullina. W tej samej minucie w zespole FK Rotor doszło do zmiany. Nikolay Kipiani wszedł za Zurika Davitashvilego.

A kibice CSKA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nayaira Tiknizyana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Arnór Sigurdsson. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę. W 64. minucie w zespole CSKA doszło do zmiany. Alan Dżagojew wszedł za Konstantina Maradishvilego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSKA w 70. minucie spotkania, gdy José Rondón strzelił drugiego gola. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Fedor Chalov, Ilzat Akhmetov, a na ich miejsce weszli José Rondón, Ivan Oblyakov.

Po chwili trener FK Rotor postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Evgeniego Pesegova. Na boisko wszedł Vladimir Medved, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie CSKA za Chidery Ejuke wszedł Vladislav Yakovlev, a w jedenastce FK Rotor Andrés Ponce zmienił Giorgiego Arabidzego. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Ilzatowi Akhmetovowi z drużyny gospodarzy. Była to 89. minuta meczu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Danil Stepanov
64′ Konstantin Maradishvili
Oleg Aleynik
64′ Arnór Sigurðsson
Flamarion Jovino Filho60′
 45′ 88′ Chidera Ejuke
Zuriko Davitashvili60′
77′ Ivan Oblyakov
Evgeni Pesegov84′
Nikola Vlašić
Ilya Zhigulev
 70′ 77′ José Salomón Rondón Giménez
Andrés Fabián Ponce Núñez88′
Ilya Pomazun
Igor Obukhov
Wiktor Wasin
Azat Bayryev
77′ 89′ Ilzat Akhmetov
Nikolay Kipiani60′
64′ Alan Dżagojew
Iwan Majewski
64′ Nayair Tiknizyan
Vladimir Medved84′
77′ Fedor Chalov
Sergey Serchenkov
Ilya Shkurin
Dmitri Vershkov
88′ Vladislav Yakovlev
Giorgi Arabidze88′

Kamil Mullin60′

Sędzia nie ukarał piłkarzy FK Rotor żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka FK Rotor w drugiej połowie dokonała czterech zmian.