31. kolejka 1. division: FK Tyumen - FK Avangard Kursk 0-1 (0-0)

13 kwietnia na Stadionie Geolog w Tiumeniu odbył się mecz 31. kolejki rosyjskiej 1. division pomiędzy drużynami Tyumen i FK Avangard. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Avangard 1-0. Na stadionie zasiadło 1 700 widzów.

31. kolejka Rosja - FNL
2019-04-13 12:00 | Stadion: Stadion Geolog | Widzów: 1700 | Arbiter: P. Shadykhanov
FK Tyumen
FK Avangard Kursk
0
1
A. Fedchuk 54'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Semena Fomina z Tyumen, a w 42. minucie Mikhaila Bagaeva z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Tyumen wyszła w zmienionym składzie, za Farkhoda Vasieva wszedł Nenad Marinković.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Avangard w 54. minucie spotkania, gdy Artem Fedchuk zdobył pierwszą bramkę. W 59. minucie Egor Glukhov zastąpił Astemira Gordyushenkę.

W następstwie utraty bramki trener Tyumen postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Igora Leontyeva i na pole gry wprowadził napastnika Artema Shcherbaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener FK Avangard postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Vladislav Rudenko, a murawę opuścił Mikhail Zemskov. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Avangard: Dmitriemu Korobovowi w 70. minucie i Ilyai Kubyshkin w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Denis Nikitin
46′ Farkhod Vasiev
Aleksandr Voynov
Ivan Chudin
Andrey Batyutin85′
17′ Semen Fomin
Dmitri Korobov70′
59′ Egor Glukhov
Khachim Mashukov72′
59′ Igor Leontjev
Aleksandr Troshechkin
Vladan Milosavljev
Mikhail Zemskov61′
88′ Artur Ryabokobylenko
Artem Fedchuk  54′ 67′
Stanislav Buchnev
Nikita Chagrov
Pavel Shakuro
Nikita Timoshin
88′ Artem Dokuchaev
Dmitri Kayumov
59′ Astemir Gordyushenko
Ilya Kubyshkin85′ 90′
Ilya Ludyakov
Denis Sinyaev72′
Georgi Margiev
Vadim Steklov67′
46′ Nenad Marinković
Vladislav Rudenko61′
Nikita Telenkov

Vladislav Bashinskiy

59′ Artem Shcherbak

Maksim Votinov

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Tyumen dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.