31. kolejka 1. division: FK Tambov - FK Sochi 0-3 (0-3)

W starciu 31. kolejki rosyjskiej 1. division, które rozegrane zostało 13 kwietnia, jedenastka Tambovu przegrała z Dinamo Sochi 0-3 (0-3). Mecz na Stadionie Spartak obejrzało 3 100 widzów.

31. kolejka Rosja - FNL
2019-04-13 14:30 | Stadion: Stadion Spartak | Widzów: 3100 | Arbiter: V. Moskalev
M. Barsov 90'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Sochi w 18. minucie spotkania, gdy Evgeny Pesegov zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Dinamo Sochi, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Yurganov.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Nikicie Kaluginowi z drużyny gości. Była to 29. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Tambovu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Andrey Murnin, a murawę opuścił Sékou Doumbia. Na drugą połowę zespół Tambovu wyszedł w zmienionym składzie, za Ilnura Alshina wszedł Khasan Mamtov.

W 58. minucie żółtą kartkę otrzymał Timofey Margasov z Dinamo Sochi. Po chwili trener Dinamo Sochi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Nikolaiego Obolskiego. Na boisko wszedł Maksim Barsov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie żółtą kartkę dostał Olabiran Muyiwa, zawodnik Tambovu.

W tej samej minucie Vladimir Obukhov został zastąpiony przez Evgeniego Ragulkina. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Evgeniemu Ragulkinowi z jedenastki gospodarzy. W 77. minucie w zespole Dinamo Sochi doszło do zmiany. Roman Kosyanchuk wszedł za Evgenya Pesegova.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Olabiran Muyiwa z Tambovu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 74. minucie. W 84. minucie żółtą kartką został ukarany Aleksey Rybin, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie Dinamo Sochi doszło do zmiany. Igor Gorbunov wszedł za Yana Kazaeva.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Maksim Barsov. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Dinamo Sochi doszło do zmiany. Valeriy Pochivalin wszedł za Nikitę Kalugina. W drugiej połowie nie padły bramki.

Timofey Margasov58′
84′ Aleksey Rybin
Ivan Miladinović
46′ Ilnur Alshin
Igor Yurganov  22′
Valeriu Ciuperca
Nikita Burmistrov
46′ Sékou Doumbia
Yan Kazaev84′
Anton Kilin
Duszan Lagator
74′ 81′ Olabiran Blessing Muyiwa
Evgeni Pesegov  18′ 77′
Khyzyr Appaev
Aleksey Pomerko
74′ Vladimir Obukhov
Roman Kosyanchuk77′
46′ Andrey Murnin
Steven Alfred
46′ Khasan Mamtov
Akmal Bakhtiyarov
74′ 75′ Evgeni Ragulkin
Maksim Barsov66′  90′

Jeśli drużyna Tambovu nie wykorzystała 15 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Dinamo Sochi, który potrzebował tylko pięciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedenastka Tambovu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.