31. kolejka 1. division: FK Chertanovo Moskva - FK Tom Tomsk 1-1 (1-1)

13 kwietnia na Sportivnyj gorodok Luzhniki w Moskwie odbyło się spotkanie 31. kolejki rosyjskiej 1. division pomiędzy drużynami FK Chertanovo i FK Tom'. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 250 widzów.

31. kolejka Rosja - FNL
2019-04-13 12:00 | Stadion: Sportivnyj gorodok Luzhniki | Widzów: 1250 | Arbiter: S. Vasilyev
FK Chertanovo Moskva
FK Tom Tomsk
1
1
V. Sarveli 45'
A. Stavpets 31'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu FK Tom'.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romana Bugaeva z FK Tom', a w 24. minucie Maksima Vityugova z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Tom' w 31. minucie spotkania, gdy Alexander Stavpets zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna FK Chertanovo nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Vladislav Sarveli. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kibice FK Tom' nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dmitrego Sasina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Anton Makurin. W 75. minucie w drużynie FK Tom' doszło do zmiany. Pavel Kudryashov wszedł za Alexandra Stavpetsa.

W 76. minucie Maksim Vityugov został zastąpiony przez Aleksandra Mikhaylova. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Tom': Olegowi Shalaevowi w 77. i Nikolayowi Kalinskiemu w 86. minucie. W 78. minucie Aleksei Gasilin został zmieniony przez Maksima Andreeva, a za Olega Shalaeva wszedł na boisko Nikita Kakkoev, co miało wzmocnić zespół FK Tom'. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolaya Prudnikova na Aleksandra Koneva.

W samej końcówce starcia czerwoną kartkę obejrzał Nikolay Kalinsky, tym samym jedenastka FK Tom' musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Romana Ezhova, piłkarza FK Chertanovo. W drugiej połowie nie padły bramki.

Aydar Lisinkov
90′ Roman Ezhov
Oleg Shalaev77′ 85′
24′ 76′ Maksim Vityugov
Aleksandr Stavpets  31′ 75′
84′ Nikolay Prudnikov
Islamnur Abdulavov
 45′ Vladislav Sarveli
Aleksey Gasilin78′
Aleksandr Radionov
Ivan Salnikov
Aleksandr Evinov
Nikita Kakkoev85′
76′ Aleksandr Mikhaylov
Maksim Andreev78′
84′ Aleksandr Konev
Dmitri Sasin60′
Dmitri Molchanov
Stanislav Krapukhin
Egor Nikulin
Pavel Kudryashov75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom FK Tom', natomiast piłkarzom FK Chertanovo wręczył dwie żółte.

Drużyna FK Chertanovo w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast jedenastka FK Tom' w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.