30. kolejka 1. division: FK Spartak Moskva II - FK Krasnodar II 2-3 (0-1)

W spotkaniu 30. kolejki rosyjskiej 1. division, które rozegrane zostało 7 kwietnia, zespół Spartaka II przegrał z Krasnodarem II 2-3 (0-1). Mecz na Futbol'naya Akademiya Spartak im. F. Cherenkova w Moskwie obejrzało 315 widzów.

30. kolejka Rosja - FNL
2019-04-07 13:30 | Stadion: Futbol'naya Akademiya Spartak im. F. Cherenkova | Widzów: 315 | Arbiter: A. Sukhoy
A. Grigoryan 80'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Spartaka II wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół Spartaka II próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie kartką został ukarany Sylvanus Nimely, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krasnodaru II w 32. minucie spotkania, gdy German Onugkha strzelił pierwszego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę otrzymał Aleksandr Lomovitski z Spartaka II.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Krasnodaru II.

Na drugą połowę jedenastka Krasnodaru II wyszła w zmienionym składzie, za Igora Paradina wszedł Andrey Ivashin. Trener Krasnodaru II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Arutyun Grigoryan, a murawę opuścił Eduard Spertsyan. Arutyun Grigoryan bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 51. minucie Mikhail Ignatov zastąpił Alexandra Rudenkę. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Nikolaya Markova, piłkarza Krasnodaru II.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył German Onugkha z Krasnodaru II. W 59. minucie kartkę dostał German Onugkha z zespołu gości.

Trener Spartaka II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Soltmurada Bakaeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sylvanus Nimely. Posunięcie trenera było słuszne. Soltmurada Bakaeva zdobył wyrównującą bramkę w 71. minucie spotkania.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 w 61. minucie zdobył Alexander Rudenko. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Sergei Borodin, zawodnik gości. W 68. minucie w drużynie Krasnodaru II doszło do zmiany. Ruslan Rzaev wszedł za Germana Onugkhę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 71. minucie Soltmurad Bakaev wyrównał wynik meczu.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Krasnodaru II doszło do zmiany. Andrey Tekuchev wszedł za Artema Golubeva.

Niedługo później Arutyun Grigoryan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krasnodaru II, strzelając kolejnego gola w 80. minucie meczu. W 86. minucie w drużynie Spartaka II doszło do zmiany. Vladislav Vasilyev wszedł za Danila Poluboyarinova.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Eduard Spertsyan46′
51′ Mikhail Ignatov
Ivan Taranov
45′ Aleksandr Lomovitskiy
Daniil Utkin
86′ Daniil Poluboyarinov
Maksim Kutovoy
30′ 61′ Sylvanus Nimely
German Onugkha  32′, 57′ (k.) 59′ 68′
Danila Ermakov
Evgeni Latyshonok
Daniil Petrunin
Andrey Ivashin46′
61′  71′ Soltmurad Bakaev
Ilya Martynov
86′ Vladislav Vasiljev
Arutyun Grigoryan46′  80′
Petr Volodkin
Andrey Tekuchev75′
51′  61′ Aleksandr Rudenko
Vyacheslav Yakimov

Ruslan Rzaev68′

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Krasnodaru II pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Krasnodaru II w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.