30. kolejka 1. division: FK Rotor Wołgograd - Bałtika Kaliningrad 1-0 (0-0)

7 kwietnia na Volgograd Arena w Wołgogradzie odbyło się spotkanie 30. kolejki rosyjskiej 1. division pomiędzy drużynami FK Rotor i Bałtiki. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Rotor 1-0. Pojedynek obejrzało 25 736 widzów.

30. kolejka Rosja - FNL
2019-04-07 12:00 | Stadion: Volgograd Arena | Widzów: 25736 | Arbiter: N. Voloshin
FK Rotor Wołgograd
Bałtika Kaliningrad
1
0
M. Sultonov 47'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Bałtiki wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał kartką Denisa Yakubę, piłkarza FK Rotor.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 47. minucie Mukhammad Sultonov dał prowadzenie swojej drużynie.

Niedługo później trener FK Rotor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Korotaev, a murawę opuścił Oleg Nikolaev. A kibice Bałtiki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dmitrego Zakharova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Asłan Dudiew. W 67. minucie Nikita Glushkov został zastąpiony przez Igora Portiniagina.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Maksimowi Tishkinowi z drużyny gości. Była to 68. minuta meczu.

Ruslan Magal
60′ Oleg Nikolaev
Maksim Tishkin68′
Artiom Popow
Nikita Glushkov67′
 47′ 77′ Mukhammad Sultonov
Aleksandr Saplinov
12′ Denis Yakuba
Alikhan Shavaev
90′ Kamil Mullin
Roman Vorobjov

90′ Yuri Zavezen

60′ Aleksandr Korotaev

77′ Roman Yanushkovskiy

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół FK Rotor w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.