30. kolejka 1. division: FK Avangard Kursk - FK Mordowia Sarańsk 2-0 (0-0)

7 kwietnia na Stadionie Trudovye Reservy w Kursku odbył się mecz 30. kolejki rosyjskiej 1. division pomiędzy drużynami FK Avangard i Mordovii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Avangard 2-0. Na stadionie zasiadło 5 300 widzów.

30. kolejka Rosja - FNL
2019-04-07 14:00 | Stadion: Stadion Trudovye Reservy | Widzów: 5300 | Arbiter: S. Vasilyev
FK Avangard Kursk
FK Mordowia Sarańsk
2
0
K. Gotsuk 65'
V. Fedotov 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna FK Avangard wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Denisowi Sobolevowi z drużyny gości. Była to 15. minuta meczu.

W 22. minucie Pavel Derevyagin został zmieniony przez Ruslana Navletova. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

A trener FK Avangard wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Artema Fedchuka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Vadim Steklov. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Trener Mordovii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Anton Orlov, a murawę opuścił Filipp Dvoretskov.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Avangard w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Kirill Gotsuk.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Artema Fedchuka z FK Avangard, a w 89. minucie Igora Klimova z drużyny przeciwnej. Między 73. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Avangard: Dmitriy Korobov, Andrey Batyutin, Khachim Mashukov, na ich miejsce weszli: Ilya Kubyshkin, Vitaliy Fedotov, Denis Sinyaev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Denisa Soboleva, Yurego Lebedeva zajęli: Aleksandr Ermakov, Evgeny Strelov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Avangard w 90. minucie spotkania, gdy Vitaliy Fedotov zdobył drugą bramkę. W doliczonej piątej minucie starcia sędzia przyznał kartkę Vitaliemu Fedotovowi z FK Avangard.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Pavel Derevyagin22′
 65′ Kirill Gotsuk
Igor Klimov89′
Denis Nikitin
Yury Lebedev85′
Aleksandr Voynov
Sergey Sukharev
83′ Andrey Batyutin
Radik Yusupov
76′ Dmitri Korobov
Filipp Dvoretskov65′
84′ Khachim Mashukov
Igor Kireev
63′ Vadim Steklov
Evgeni Strelov85′
83′  90′ 90′ Vitaliy Fedotov
Ruslan Navletov22′
Dmitri Kayumov
Anton Orlov65′
76′ Ilya Kubyshkin
Aleksandr Ermakov73′
84′ Denis Sinyaev

63′ 67′ Artem Fedchuk

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.