23. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - FK Orenburg 2-3 (2-2)

13 kwietnia na VEB Arena w Moskwie odbyło się starcie 23. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami CSKA i Orenburga. Mecz zakończył się zwycięstwem Orenburga 3-2. Pojedynek obejrzało 16 419 widzów.

Đ. Despotović 54'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze CSKA otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Ivan Oblyakov.

Po kwadransie gry arbiter przyznał żółtą kartkę Denisowi Popovičowi z drużyny gości.

Zawodnicy Orenburga szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 18. minucie gola wyrównującego strzelił Adessoye Oyewole.

W 19. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Máriowi Figueirze, piłkarzowi gospodarzy.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 24. minucie Aleksey Sutormin dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Andrey Malykh.

W 25. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mário Figueira z CSKA i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 19. minucie. W 31. minucie arbiter wręczył żółtą kartkę Danijelowi Miškiciowi z Orenburga.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Abel Hernandez.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Orenburga w 54. minucie spotkania, gdy Đorđe Despotović strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Denis Popovič.

W 64. minucie Abel Hernandez został zmieniony przez Takumę Nishimurę. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreya Malykha, piłkarza Orenburga. Chwilę później trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dmitry Efremov, a murawę opuścił Georgi Szczennikow.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Takuma Nishimura z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Orenburga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Sergeya Breeva. Na boisko wszedł Nikita Malyarov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 82. minucie Adessoye Oyewole został zmieniony przez Dmitriego Andreeva, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania za Alekseya Sutormina wszedł na boisko Grigori Chirkin, co miało wzmocnić zespół Orenburga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kiriła Nababkina na Hördura Björgvina. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Silvije Begić
19′ 25′ Mário Figueira Fernandes
Andrey Malykh69′
84′ Kirił Nababkin
Adessoye Oyewole  18′ 82′
Rodrigo Nascimiento Franca
Michaił Siwakow
72′ Georgi Szczennikow
Sergey Terekhov
Nikola Vlašić
Aleksey Sutormin  24′ 90′
81′ Arnór Sigurdsson
Denis Popovič15′
 14′ Ivan Oblyakov
Sergey Breev75′
Fedor Chalov
Danijel Miškić31′
 32′ 64′ Abel Hernandez
Đorđe Despotović  54′ 79′
Georgi Kyrnats
Aleksandr Dovbnya
Ilya Pomazun
Dmitri Andreev82′
84′ Hördur Björgvin Magnússon
Artem Kulishev
72′ Dmitri Efremov
Nikita Malyarov75′
Nayair Tiknizyan
Andrea Chukanov
64′ 74′ Takuma Nishimura
Artem Galadzhan

Andrey Kozlov

Przewaga drużyny CSKA w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.