22. kolejka Premier League: Spartak Moskwa - CSKA Moskwa 0-2 (0-0)

6 kwietnia na Otkrytiye Arena w Moskwie odbyło się starcie 22. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Spartaka i CSKA. Mecz zakończył się zwycięstwem CSKA 2-0. Na stadionie zasiadło 44 486 widzów.

22. kolejka Rosja - Premier League
2019-04-06 18:00 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 44486 | Arbiter: V. Meshkov
Spartak Moskwa
CSKA Moskwa
0
2
A. Sigurdsson 46',55'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie Arnór Sigurdsson dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki asystował Nikola Vlašić.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CSKA: Rodrigowi Becão w 49. i Ilzatowi Akhmetovowi w 52. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSKA w 55. minucie spotkania, gdy Arnór Sigurdsson strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Mário Figueira.

W 62. minucie Lorenzo Melgarejo został zastąpiony przez Georgiego Melkadzego. W tej samej minucie w drużynie Spartaka doszło do zmiany. Ayaz Guliev wszedł za Denisa Głuszakowa. W 63. minucie arbiter wręczył kartkę Ayazowi Gulievowi z Spartaka.

Niestety w 68. minucie meczu Aleksandr Selikhov bramkarz Spartaka z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Aleksandra Maximenkę - rezerwowego bramkarza jedenastki. W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Georgiemu Dzhikii, piłkarzowi gospodarzy. Trzeba było trochę poczekać, aby trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Jaka Bijol, a murawę opuścił Fedor Chalov.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

CSKA Moskwa
68′ Aleksandr Selikhov
Igor Akinfiejew
Ayrton Lucas Dantas de Medeiros
Igor Diveev
73′ Georgi Dzhikiya
Mário Figueira Fernandes
Samuel Gigot
Kirił Nababkin
Nikolay Rasskazov
Rodrigo Nascimiento Franca49′
62′ Denis Głuszakow
Georgi Szczennikow
Sofiane Hanni
Nikola Vlašić
62′ Lorenzo Melgarejo
Fedor Chalov90′
68′ Aleksandr Maksimenko
Jaka Bijol90′
62′ 63′ Ayaz Guliev

Nail Umyarov

62′ Georgi Melkadze

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.