22. kolejka Premier League: FK Orenburg - Terek Grozny 1-3 (1-1)

8 kwietnia na Stadionie Gazovik w Rostoshi odbył się pojedynek 22. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Orenburga i Tereku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tereku 3-1. Na stadionie zasiadło 4 425 widzów.

22. kolejka Rosja - Premier League
2019-04-08 16:00 | Stadion: Stadion Gazovik | Widzów: 4425 | Arbiter: V. Bezborodov
B. Balaj 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Orenburga wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu kartką został ukarany Saveliy Kozlov, piłkarz Orenburga.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie bramkę zdobył Sergey Terekhov. W zdobyciu bramki pomógł Sergey Breev.

W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Sergeyowi Breevowi z Orenburga.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie Ravanelli wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Rizvan Utsiev.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po przerwie zespół gości trafił do bramki rywala. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Oleg Iwanow. Asystę przy bramce zanotował Ravanelli.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tereku w 56. minucie spotkania, gdy Bekim Balaj strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Ravanellego.

W 59. minucie za Sergeya Breeva wszedł Andrey Kozlov. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Orenburg: Michaiłowi Siwakowowi w 60. i Denisowi Popovičowi w 73. minucie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Orenburga doszło do zmiany. Vadim Afonin wszedł za Saveliego Kozlova.

Po chwili trener Tereku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Ablay Mbengue, a murawę opuścił Bekim Balaj. A trener Orenburga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreę Chukanova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Denis Popovič. W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę dostał Andrey Malykh, zawodnik gospodarzy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Milad Mohammadi Keshmarzi
3′ 68′ Saveli Kozlov
Zoran Nižić
90′ Andrey Malykh
Zaurbek Pliev
60′ Michaił Siwakow
Rizvan Utsiev
 4′ Sergey Terekhov
Oleg Iwanow  48′ 84′
73′ 82′ Denis Popovič
Ismael Silva Lima
Aleksey Sutormin
Ravanelli Ferreira dos Santos  37′ 87′
25′ 59′ Sergey Breev
Khalid Kadyrov
68′ Vadim Afonin
Nikita Malyarov

82′ Andrea Chukanov

Artem Galadzhan

59′ Andrey Kozlov

Zespół Orenburga zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter nie ukarał piłkarzy Tereku żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył pięć żółtych.