22. kolejka Premier League: FK Krasnodar - Krylja Sowietow Samara 1-0 (0-0)

W starciu 22. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 6 kwietnia, drużyna Krasnodaru wygrała z Krylja Sowietow 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 22 885 widzów.

22. kolejka Rosja - Premier League
2019-04-06 15:30 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 22885 | Arbiter: A. Eskov
FK Krasnodar
Krylja Sowietow Samara
1
0
V. Claesson 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów zespół Krasnodaru wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Krylja Sowietow: Artemowi Timofeevowi w 5. i Miral Samardžić w 30. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Aleksandrowi Martynowiczowi z drużyny gospodarzy. W 58. minucie Mohammed Rabiu został zmieniony przez Paula Antona.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergieja Pietrowa z Krasnodaru, a w 63. minucie Vladimira Poluyakhtova z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Krasnodaru postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Ivana Ignatyeva. Na boisko wszedł Magomed-Shapi Suleymanov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Krasnodaru doszło do zmiany. Dmitriy Stotskiy wszedł za Mauricia Pereyrę.

A kibice Krylja Sowietow nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ramiła Szejdajewa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maksym Kannunikow. W doliczonej pierwszej minucie spotkania żółtą kartkę dostał Taras Burlak, zawodnik gości.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Viktor Claesson dla drużyny Krasnodaru. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Siergiej Ryżykow
52′ Aleksandr Martynowicz
Taras Burlak90′
62′ 71′ Sergiej Pietrow
Witalij Denisow
Dmitri Skopintsev
Vladimir Poluyakhtov63′
Urosz Spajić
Miral Samardžić30′
 90′ (k.) Viktor Claesson
Anton Zinkovskiy
Jurij Gazinski
Dżano Ananidze
Charles Kaboré
Mohammed Rabiu Al-Hassan58′
73′ Mauricio Ernesto Pereyra Antonini
Aleksander Samiedow
Wanderson Maciel Sousa Campos
Artem Timofeev5′
67′ Ivan Ignatjev
Agustín Maximiliano Rogel Paita
73′ Dmitri Stotskiy
Paul Viorel Anton58′
Daniil Utkin
Gennadi Kiselev
67′ Magomed-Shapi Suleymanov
Denis Tkachuk

Siergiej Kornilenko

Ramił Szejdajew87′

Vanja Vučičević

Pavel Yakovlev

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Krylja Sowietow pokazał cztery żółte.

Jedenastka Krasnodaru w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Zespół gości w drugiej połowie także wymienił dwóch zawodników.