Reklama

Reklama

Złota Piłka. Niepokojące słowa legendy w sprawie Lewandowskiego

Za nieco ponad miesiąc poznamy tegorocznego laureata Złotej Piłki. Wielką szansę na zdobycie tej prestiżowej nagrody ma Robert Lewandowski. Niepokojącą opinię w sprawie kandydatury Polaka wyraził jednak legendarny piłkarz Paolo Maldini. Jak powiedział na antenie rozgłośni "Radio Marca", choć Polak zasłużył na to wyróżnienie, nie zdobędzie wymarzonej statuetki.

Zdobywcę Złotej Piłki poznamy 29 listopada podczas uroczystej gali w Paryżu. Robert Lewandowski może czekać na tę datę z ogromną nadzieją, choć lista faworytów do końcowego triumfu jest zdecydowanie dłuższa.

Wiele osób ze środowiska piłkarskiego popiera między innymi Leo Messiego oraz Karima Benzemę. Także "Lewy" ma jednak wielu zwolenników. Do ich grona należy między innymi legenda AC Milan i reprezentacji Włoch - Paolo Maldini.

53-latek przyznał jednak, że jego zdaniem to nie Polak będzie pozował do fotografii ze Złotą Piłką, choć sam chciałby mu ją przyznać.

Reklama

Maldini: Złota Piłka? Zasłużył na nią Lewandowski, ale wygra Messi

- Lewandowski zasłużył w tym roku na Złotą Piłkę. Karim Benzema także może ją wygrać, ale Lewandowski utrzymuje niesamowity głód i dzięki swoim bramkom pobił wiele rekordów - przyznał Maldini na antenie "Radio Marca".

- Lewandowski, Benzema i Messi - to będzie czołowa trójka. Myślę, że wygra Messi, ale osobiście dałbym nagrodę Lewandowskiemu - dodał.

Czytaj także: Złota Piłka. "France Football" skomentowało rzekomy przeciek w sprawie wyników

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy