Wszystko jasne ws. Lewandowskiego. Flick podjął decyzję. Ogromna szansa dla Polaka

FC Barcelona wraca do gry po kilkunastu dniach przerwy na spotkania reprezentacji i już musi odpowiedzieć, bo Real Madryt w sobotni wieczór w Vigo pokonał tamtejszą Celtę. Z polskiej perspektywy oczywiście trwało wyczekiwanie na debiut Wojciecha Szczęsnego, ale Hansi Flick słowa dotrzymał i posadził go na ławce w meczu 10. kolejki La Liga przeciwko Sevilli. Mówiło się także o problemach Roberta Lewandowskiego, ale te poważne nie były i "Lewy" zacznie w wyjściowym składzie. A to dla niego kapitalna wiadomość. Jeśli Polak dwukrotnie pokona bramkarza rywali, to napisze historię.

Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny
Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny/Grzegorz Wajda/REPORTER, IMAGO/Eibner-Pressefoto/Bahho Kara/Imago Sport and News/East News

FC Barcelona pod wodzą Hansiego Flicka odzyskała wigor, efektywność i efektowność. Zespół prowadzony przez Niemca powrócił do czasów, w których dominował na hiszpańskich boiskach, a tego kibice "Blaugrany" nie widzieli od przynajmniej kilku sezonów. Po dziewięciu kolejkach hiszpańskiej La Liga "Duma Katalonii" okupowała pozycję lidera rozgrywek, z przewagą trzech oczek nad goniącym ją Realem Madryt. Taki był stan przed październikową przerwą reprezentacyjną.

"Los Blancos" swój mecz po przerwie na kadry rozgrywali jako pierwsi i w sobotę wieczorem pokonali w Vigo tamtejszą Celtę 2:1 po golach Kyliana Mbappe i Viniciusa Juniora. W związku z tym "Królewscy" zrównali się punktami z Barceloną na tydzień przed El Clasico. Barcelona dzień później dostała okazję na ponowne wypracowanie przewagi nad odwiecznym rywalem, a w Polsce oczekiwanie na mecz 10. kolejki La Liga z Sevillą upływało pod znakiem potencjalnego debiutu Wojciecha Szczęsnego oraz kolejnych goli Roberta Lewandowskiego.

Znamy skład FC Barcelona na mecz z Sevillą. Szczęsny na ławce

Hansi Flick na sobotniej konferencji prasowej zapowiedział, że były bramkarz reprezentacji Polski usiądzie tylko na ławce rezerwowych i na swoją okazję do gry będzie musiał poczekać, potencjalny debiut mocno się więc oddalił, a po ogłoszeniu składu stało się jasne, że Niemiec nie żartował.

Skład FC Barcelony na mecz z Sevillą: Pena; Kounde, Cubarsi, Martinez, Balde; Pedri, Casado, Fati; Raphinha, Lewandowski i Yamal.

Skład Sevilli na mecz z FC Barcelona: Nyland; Carmona, Bade, Marcao, Pedrosa; Gudelj, Agoume, Peque; Lukebakio, Ejuke i Isaac.

Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie olimpijskim w Katalonii powinien wybrzmieć o godzinie 21:00. Relacja tekstowa na żywo na Sport.Interia.pl.

US Lecce - ACF Fiorentina 0-6. SKRÓT (Eleven Sports) /Eleven Sports/Eleven Sports
Wciąż w mediach wrze wokół decyzji Hansiego Flicka względem Wojciecha Szczęsnego/ANDRE WEENING / Orange Pictures / DPPI via AFP / JOSE BRETON / NurPhoto / NurPhoto via AFP/AFP