Reklama

Reklama

Trener Barcelony jasno o Robercie Lewandowskim. Wskazał, gdzie był problem

Po rozczarowującym remisie Barcelony z Rayo Vallecano na inauguarację La Liga trener Xavi Hernandez zapewniał, że jego zespół nie zmieni ani celów, ani sposoby pracy. Odniósł się też do debiutu ligowego w wykonaniu Roberta Lewandowskiego.

Trener FC Barcelony Xavi Hernandez po inauguracyjnym meczu "Blaugrany" podkreślał z całą mocą, że bezbramkowy remis z Rayo Vallecano nikogo w Barcelonie nie satysfakcjonuje. 

Zapytany o debiut Roberta Lewandowskiego w meczu ligowym, chwalił Polaka, mimo, że ten nie przywitał się z Camp Nou golem w spotkaniu o ligowe punkty.

 - Jestem usatysfakcjonowany jego występem, bo pracuje dla drużyny - nie ukrywał Xavi. - Choć oczywiście potrzebowaliśmy tego wieczoru więcej skuteczności, jej brak to był nasz największy problem. 

Xavi: "Lewandowski pomaga zespołowi"

Hiszpański szkoleniowiec nie ukrywał jednak satysfakcji z faktu, że taki zawodnik, jak "Lewy" dołączył do jego ekipy. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę mieć Lewandowskiego w swoim składzie. Bardzo pomaga zespołowi. Choć oczywiście tym razem zarówno Robert, jak i my wszyscy jesteśmy smutni ze względu na zły rezultat, ale będziemy nadal pracować. Musimy kontynuować ten sam proces. Rezultat będzie kwestią czasu - przekonywał Xavi. 

Reklama

Czytaj także: Lewandowski i spółka bili głowa w mur

Reklama

Reklama

Reklama