Reklama

Reklama

Robert Lewandowski wybrany Piłkarzem Roku przez "World Soccer"

Znany piłkarski magazyn "World Soccer" wybrał Roberta Lewandowskiego "Piłkarzem Roku 2021". Kapitan reprezentacji Polski został wyróżniony w tym plebiscycie po raz drugi.

Magazyn ukazuje się od 1960 roku, a wydawany jest na Wyspach Brytyjskich. Tworzą go renomowani angielscy dziennikarze wśród nich Brian Glanville, autor kilkunastu książek o tematyce piłkarskiej, uznany nie tak dawno "piłkarskim dziennikarzem wszech czasów."

Od 1982 roku czasopismo przyznaje nagrody dla "Piłkarza Roku", "Menedżera Roku" i "Drużynę Roku", od ubiegłego roku te same wyróżnienia za osiągnięcia w piłce nożnej kobiet.

Robert Lewandowski mimo wszystko

W poniedziałek magazyn ogłosił, że laureatem nagrody "Piłkarza Roku 2021" jest Robert Lewandowski. Wybór odbył się na podstawie głosowania ponad 40 zagranicznych korespondentów "World Soccer" i dziennikarzy magazynu. Formuła jest więc podobna do tej jaką stosuje "France Football" przy wyborze laureata "Złotej Piłki". Polskę reprezentuje były dziennikarz "Piłki nożnej", współautor biografii Jerzego Dudka, czy ostatnio wydanej Władysława Żmudy, Dariusz Kurowski.

Reklama

"Pod koniec 2020 roku głosowanie na zwycięzców nagród World Soccer było łatwe. Bayern Monachium prowadzony przez płodnego Roberta Lewandowskiego i umiejętnie zarządzany przez Hansa Flicka. (...) Jednak w tym roku sprawa była o wiele bardziej skomplikowana - przynajmniej w męskich kategoriach - ponieważ Liga Mistrzów, Copa America i mistrzostwa Europy wysuwały innych kandydatów w głowach naszego panelu.

Ostatecznie wyborcy uznali, że nadzwyczajny rekord strzelecki Roberta Lewandowskiego uczynił go godnym zwycięzcą, wyprzedzając podwójnego mistrza Europy Jorginho i Leo Messiego, który w końcu po długich latach zdobył międzynarodowe trofeum" - napisał w uzasadnieniu Jamie Evans, zastępca redaktora naczelnego "World Soccer".

"France Football" i "World Soccer" - dwóch różnych zwycięzców w 2010 i 2021 roku

W przeszłości w większości wypadków głosowanie "World Soccer" pokrywa się z wyborami "France Football" na zwycięzcę plebiscytu "Złota Piłka". Od 2010 roku oba plebiscyty miały dwa razy różnych zwycięzców.

W 2010 roku laureatem "Złotej Piłki" był Leo Messi, a w "World Soccerze" - Xavi (ówczesny mistrz świata z Hiszpanią). Za ten sezon "Złotą Piłkę" otrzymał Messi, a w plebiscycie brytyjskiego magazynu Robert Lewandowski.

Poza tym w 2020 roku "World Soccer" zdecydował się przyznać wyróżnienie mimo pandemicznego sezonu. Oczywiście zwycięzcą został wtedy Robert Lewandowski.

Olgierd Kwiatkowski

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy