Reklama

Reklama

Robert Lewandowski wkomponował się od razu. Xavi: Świetnie współpracuje

Czas na aklimatyzację, zgranie z zespołem, złapanie wspólnego języka? Wygląda na to, że nie w przypadku Roberta Lewandowskiego. Trener Xavi Hernandez nie ma wątpliwości, że nowa polska gwiazda FC Barcelona od razu zaczęła współpracę z kolegami na świetnym poziomie.

Robert Lewandowski nie rozegrał jeszcze oficjalnego meczu w barwach FC Barcelona o stawkę. Wystąpił jedynie w meczach kontrolnych, a w niedzielę zagrał z meksykańskim zespołem Pumas UNAM o Puchar Joana Gampera, założyciela klubu. FC Barcelona wygrała 6-0, Polak strzelił gola, miał dwie asysty i błyszczał. Zrobił ogromne wrażenie.

Reklama

Jak się okazuje, także na trenerze Xavim Hernandezie, który wychwalał po meczu jego błyskawiczne wkomponowanie się do zespołu i współpracę z kolegami. - Mam teraz sporo opcji i nie będzie łatwo wybrać składu - mówi Xavi Hernandez, który jest pod wrażeniem tego, że Robert Lewandowski nie potrzebował zbyt wiele czasu, by zgrać się z resztą FC Barcelona. Podobnie jak w Bayernie Monachium, niemal intuicyjnie rozgrywa z nimi piłkę, czego dowodem jest fakt, że w meczu z Meksykanami miał więcej asyst niż goli.

Oficjalny debiut Roberta Lewandowskiego w meczu o stawkę - 13 sierpnia z Rayo Vallecano.

FC Barcelona - nowy klub Roberta Lewandowskiego. Co o nim wiesz? Sprawdź się!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL