Reklama

Reklama

Robert Lewandowski: Trzeba wyciągnąć wnioski, żeby zdobyć więcej bramek w kolejnych meczach

Robert Lewandowski wypowiedział się po meczu z Hoffenheim. Bayern wygrał 4-0, a polski napastnik zdobył bramkę. Nie wykorzystał jednak również dwóch dobrych sytuacji. - Takie mecze się zdarzają. Trzeba wyciągnąć wnioski, żeby zdobyć więcej bramek w kolejnych meczach – powiedział w rozmowie z platformą Viaplay.

Bayern pewnie pokonał Hoffenheim w meczu 9. kolejki Bundesligi. Mistrzowie Niemiec przez cały mecz kontrolowali sytuację na murawie i mieli sporo sytuacji i mogli wygrać wyżej.

- Najważniejsze, żeby być skutecznym, gdy mecz nie wyjdzie. Teraz nie musimy mieć stuprocentowej skuteczności. To będzie ważne w decydujących meczach - powiedział Lewandowski.

Robert Lewandowski żałuje niewykorzystanych sytuacji

Polak zdobył pięknego gola z dystansu. Jak widział tę sytuację?

- Przy górnej piłce szukałem Thomasa Muellera, zagrałem głową, on wygrał walkę bark w bark, a piłka spadła mi pod nogi. Widziałem, że odkryty jest "krótki" róg, była wolna moja prawa strona. W ułamku sekundy podjęta decyzja i fajny gol - przyznał "Lewy"

Reklama

- Szkoda innych sytuacji. Takie mecze się zdarzają. Trzeba wyciągnąć wnioski, żeby zdobyć więcej bramek w kolejnych meczach - dodał.

Kapitan reprezentacji Polski został też zapytany o to, czy obecna drużyna Bayernu jest najlepszą w jakiej grał. Nie udzielił jednak jednoznacznej odpowiedzi.

- Za wcześnie na takie deklaracje. Na razie mamy początkową fazę sezonu. Dużo chłopaków strzela i to cieszy. Mamy dużo sytuacji, atakujemy. Jednak gdy przyjdą mecze, gdzie będzie ciężej, trzeba będzie wziąć grę na swoje barki. Będziemy musieli być gotowi - zakończył.

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama