Reklama

Reklama

Robert Lewandowski podwójnie wyróżniony przez IFFHS

Robert Lewandowski nie przestaje kolekcjonować laurów za rok 2020. Tym razem odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza i najskuteczniejszego strzelca od IFFHS, czyli Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu.

Ubiegły rok należał do Roberta Lewandowskiego, który z Bayernem Monachium siał popłoch nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Bawarczycy triumfowali w Bundeslidze, sięgnęli po Puchar i Superpuchar Niemiec, a później wygrali Ligę Mistrzów i dołożyli do tego Superpuchar Europy.

Wszędzie, gdzie to było możliwe, "Lewy" zdobywał koronę króla strzelców.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Polak nie otrzymał Złotej Piłki, bowiem z powodu pandemii redakcja "France Football" tym razem nie przyznała nagrody. Wygrał natomiast dwa najbardziej prestiżowe plebiscyty na piłkarza roku - FIFA The Best oraz Globe Soccer Awards.  

Reklama


Gest IFFHS to jedno z wielu wyróżnień nieco mniejszego kalibru.

"Jeszcze raz dziękuję za ten wielki zaszczyt i mogę potwierdzić, że nagrody już są w moim łóżku. To znaczy w moim domu" - napisał kapitan reprezentacji Polski na swoim instagramowym profilu.

Wpis zilustrował zdjęciem, na którym uśmiechnięty trzyma dwie kolejne statuetki w swojej kolekcji.

W komentarzach ruszyła lawina gratulacji. Nie brakuje jednak głosów, że godzina prawdziwej próby dopiero się zbliża. W czerwcu startują finały Euro 2020, przeniesione z ubiegłego roku. Sukces z reprezentacją Polski to jedyny brakujący element złotej układanki "Lewego". 

UKi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy