Reklama

Reklama

Robert Lewandowski: Nieważne, ile masz tytułów. Zawsze możesz mieć więcej!

Wielu kibiców, którzy śledzą rozgrywki Bundesligi, podkreśla, że mimo upływu lat Robert Lewandowski z roku na rok staje się coraz lepszym piłkarzem. Jego chęć rozwoju i pazerność na kolejne gole czy trofea jest imponująca. W rozmowie z oficjalną stronę Bundesligi napastnik Bayernu Monachium opowiedział, co napędza go do dalszej pracy. I jakie cele przed sobą stawia.

- Motywacją dla mnie nie jest bycie najlepszym, czy jednym z najlepszych przez pięć minut. Wiem co znaczy wejść na szczyt, ale i zostać tam. Przez lata starałem się tam wspiąć i wiem, że aby tam pozostać, potrzeba ciężkiej pracy. Dlatego chce pokazać, że to nie jest kwestia jednego sezonu. Nieważne, ile masz tytułów. Zawsze możesz mieć więcej! Jestem człowiekiem, który nie myśli o przeszłości. Patrzę w przód, myślę o tym, co jeszcze mogę wygrać - powiedział Robert Lewandowski cytowany przez oficjalną stronę Bundesligi.

Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera?

Polski napastnik już niebawem może pobić legendarny rekord Gerda Muellera i przekroczyć granicę 40 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Lewandowski przyznaje, że choć kolejne rekordy i indywidualne wyróżnienia go cieszą, to jednak zdaje sobie sprawę, że to nie tylko jego zasługa, a najważniejsze są triumfy odniesione wraz z drużyną. - Wszystkie moje indywidualne osiągnięcia należą też do kolegów z drużyny, bo to oni pracują na mój sukces. Może na koniec wyróżnienia lądują u mnie na półce, ale wiem, że są też własnością piłkarzy i trenerów z mojego zespołu - przyznał "Lewy".

Polak, mimo upływu lat, wciąż nie ma dość i chciałby kolejnych osiągnięć. - Mam 33 lata, ale wiek w moim przypadku to tylko cyferki. Mogę grać jeszcze przez wiele, wiele lat. I cały czas chcę się uczyć, mam to w głowie. Nie uważam, że już jestem najlepszy. Muszę trenować, by być lepszy, by coś poprawić.

Na koniec został również zapytany o grę dla Bayernu i presję, jaką odczuwają zawodnicy tego klubu. - Czasem wymagania są za duże, ale nie obawiam się tego. Myślę, że każdy, kto gra w Bayernie, musi mieć świadomość, że tutaj nie wystarczy być dobrym. Musisz być bardzo dobry - powiedział Robert Lewandowski.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje