Reklama

Reklama

Robert Lewandowski: Nagelsmann zawsze podnosi poziom swoich zespołów

Julian Nagelsmann od początku przyszłego sezonu zastąpi Hansiego Flicka na stanowisku trenera Bayernu Monachium. Wybór nowego szkoleniowca skomentował Robert Lewandowski.

Odejście Flicka z Bayernu Monachium było potężnym zaskoczeniem dla futbolowych fanów. Szkoleniowiec wydawał się idealnie skrojony pod mistrza Niemiec, wygrywając z nim wszystkie możliwe trofea już w pierwszym sezonie.

Włodarze Bayernu nie zwlekali z wyborem następcy. Już od nowego sezonu stery w Bayernie przejmie zaledwie 33-letni Julian Nagelsmann, dotychczas związany najpierw z TSG Hoffenheim, a później RB Lipsk.

Lewandowski skomentował zatrudnienie Nagelsmanna

O komentarz w sprawie nowego trenera został zapytany najlepszy snajper ekipy z Bawarii - Robert Lewandowski. Polak zaznaczył, że nie miał jeszcze okazji bliżej poznać przyszłego szkoleniowca, który jest zresztą zaledwie rok starszy od "Lewego".

- Nie znam za dobrze Juliana Nagelsmanna. Mogę powiedzieć, że zawsze potrafić wznieść swoje zespoły na poziom, którego nie spodziewasz. Wyniki jego ekip są zazwyczaj powyżej oczekiwań - cytuje snajpera Bayernu "SportBild".

Reklama

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Nagelsmann jest uważany za największy trenerski talent młodego pokolenia. Mimo zaledwie 33-lat poprowadził już swoje zespoły w ponad 200 ligowych starciach. W tym sezonie jest na jak najlepszej drodze, by zdobyć z RB Lipsk wicemistrzostwo Niemiec.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje