Reklama

Reklama

Robert Lewandowski może opuścić Bayern Monachium. Media reagują

Hiszpański "AS" poinformował w czwartek, że Robert Lewandowski chciałby opuścić Bayern Monachium i związać się z Realem Madryt. Na publikację dziennikarzy z Półwyspu Iberyjskiego zareagował niemiecki "Bild", uważając takie rozwiązanie za nieprawdopodobne.

"Lewy" miał swojemu menedżerowi (jest nim Pini Zahavi) wydać dyspozycję, by latem skupił swoją uwagę na wypracowaniu mu kontraktu z ekipą "Królewskich". Co miałoby mieć wpływ na taki ruch? Między innymi rozstrzygnięcia plebiscytu Złotej Piłki i "dopiero" drugie miejsce polskiego napastnika, często łączone ze słabą rozpoznawalnością Bundesligi w świecie światowej piłki.

Sprawę pod lupę wziął "Bild", który uważa, że transfer Lewandowskiego do Realu raczej nie jest prawdopodobny. Wymienia ku temu co najmniej dwa powody. Pierwszym jest fakt, że działacze klubu ze stolicy Hiszpanii wyżej stawiają w kolejce priorytetów angaż Erlinga Haalanda (obecnie Borussia Dortmund), naszego rodaka umieszczając na liście na dalszej pozycji.

Reklama

Robert Lewandowski chce odejść do Realu Madryt?

Drugim, być może istotniejszym jest fakt, że Bayern Monachium bardzo mocno stawia na "Lewego", dając temu wyraz nie tylko na boisku, ale i poza nim. Jako przykład podano między innymi galę Złotej Piłki, na którą udał się nie tylko sam gracz, ale również Julian Nagelsmann i Oliver Kahn. 

- Bayern nie pozwoliłby na pożegnanie. Lewandowski i jego gole sa dla klubu zbyt ważne - oceniono.

Aktualna umowa snajpera z klubem ze stolicy Bawarii wygasa latem 2023 roku.

TC

Zasady plebiscytu As Sportu 2021 możesz przeczytać w tym miejscu

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje