Reklama

Reklama

Robert Lewandowski mocno zaatakowany. Jest reakcja środowiska piłkarskiego - Romana Kołtonia i Jacka Gmocha

Na Roberta Lewandowskiego niespodziewanie wylał się spory hejt po tym, jak z rąk prezydenta Andrzeja Dudy przyjął odznaczenie Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski. Roman Kołtoń uważa, że wpis na ten temat Magdaleny Środy jest bezsprzecznie skandaliczny.

Przypomnijmy, że Lewandowski w poniedziałek został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Kapitan reprezentacji Polski przyjął odznaczenie z rąk urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy.

Napastnik Bayernu Monachium został wyróżniony za wybitne reprezentowanie Polski poza jej granicami i wyjątkowe osiągnięcia sportowe. Lewandowski był jednogłośnie uważany za najlepszego piłkarza i strzelca minionego roku. Wygrał w tym czasie wszystkie możliwe trofea - Ligę Mistrzów, Bundesligę, Puchar Niemiec oraz dwa Superpuchary - Niemiec oraz Europy, a także Klubowe Mistrzostwa Świata. Był też królem strzelców większości tych rozgrywek.

Nie wszystkim jednak spodobało się, że Lewandowski przyjął odznaczenie. Napastnik został brutalnie zaatakowany m.in. przez Magdalenę Środę.

Reklama

Roman Kołtoń komentuje skandaliczny wpis

"Nie rozumiem złości na pana od kopania piłki (w Niemczech, bo tam głównie kopie) niejakiego Lewandowskiego. Prezydentowi Dudzie kopanie imponuje, mimo że nie odbywa się na stoku a we wrażym państwie, a Lewandowski... cóż powyżej kopania nie podskoczy, czasem też wali głową. Oto skutki. Chyba nie pokumał gdzie był i od kogo odbierał medal, tak jak Duda chyba nie za bardzo kuma komu je daje, mimo że nie kopie, ani nie wali głową w piłkę... w sumie to ciekawe zjawisko, z tym kopaniem i medalami za kopanie, bardzo dziaderskie..." - napisała na Facebooku Środa.

- Skandaliczny wpis Magdaleny Środy. Nie wiem, jak to nazwać, bo musiałbym użyć słów niecenzuralnych - komentował wpis Roman Kołtoń w rozmowie z trenerem Jackiem Gmochem.

- Trenerze, ja po prostu patrzę na to i myślę, dokąd my zmierzamy w tej nienawiści - mówił dalej redaktor Kołtoń w "Prawdzie Futbolu".

Jacek Gmoch: Za takie coś powinno się odbierać tytuł profesora

Podobnego zdania był gość Romana Kołtonia, trener Jacek Gmoch.

- Przypomnę, że za czasów PRL piłka nas wszystkich zjednoczyła. Nazwiska tych ludzi przeszły do historii. Na całym świecie, gdy dowiadywano się, że jestem Polakiem, mówiono nazwiska jedenastki z mistrzostw świata. Myślę, że po takich wpisach powinno się odbierać tytuł profesora. Na podstawie braku racjonalności. Żeby ta pani wiedziała cokolwiek o piłce, przeczytała cokolwiek...

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje