Reklama

Reklama

Robert Lewandowski inspiruje legendę Bayernu

Wyczyn Roberta Lewandowskiego, który wyrównał rekord legendarnego Gerda Muellera i zdobył ostatnio 40. bramkę w tym sezonie Bundesligi, odbił się w Niemczech szerokim echem. W felietonie dla "Kickera" Jupp Heynckes, kolejna z legend Bayernu, przyznał, że Polak cały czas go inspiruje. Wskazał też jedną specyficzną cechę, czyniącą "Lewego" wiekim.

"Zawodnik z takimi ambicjami jest dla mnie inspiracją. Lewandowski zawsze chce się poprawiać i właśnie dzięki temu, dzięki przykładaniu wielkiej uwagi do najdrobniejszych szczegółów stał się prawdziwą maszyną do strzelania bramek. To jeden z najlepszych napastników w historii, pod bramką jest zimnym egzekutorem" - napisał o Polak Heynckes.

Ten znakomity trener miał przyjemność współpracować z Lewandowskim i dobrze poznać Polaka, dlatego wie, co mówi. Teraz przed "Lewym" wielka szansa, by nie tylko wyrównać, ale i pobić osiągnięcie Gerda Muellera, ale niezależnie od tego, czy mu się to uda, Heynckes w "Kickerze" pisze o nim w samych superlatywach, podkreślając pracowitość i profesjonalizm piłkarza.

"Dba o siebie i swoją dietę. Bardzo przykłada się do wszystkich treningów, każde ćwiczenie wykonuje z wielką starannością, co czyni go odpornym na kontuzje. Potrafi też idealnie balansować między warunkami stresowymi a relaksem" - napisał były trener Bayernu.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL