Reklama

Reklama

Rivaldo: Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę

Nie ustają głosy zachwytu nad snajperskimi wyczynami Roberta Lewandowskiego. Tym razem na temat znakomitego roku Polaka wypowiedział się Rivaldo, swego czasu najlepszy piłkarz globu.

Rivaldo to czołowa postać w świecie piłki przełomu wieków. Z reprezentacją Brazylii został mistrzem świata w 2002 roku. Trzy lata wcześniej otrzymał Złotą Piłkę po triumfie w plebiscycie "France Football". 

Reklama

W rozmowie z "Super Expressem" mówi, komu podobne wyróżnienie powinno przypaść w udziale za bieżący rok. Jego słowa dla nikogo nie mogą stanowić niespodzianki.

- Myślę, że Lewandowski zasługuje na to, aby być najlepszym piłkarzem na świecie. Miał fantastyczny sezon, który nie pozostawia wątpliwości nikomu, że należy mu się ten tytuł. Szkoda, że w tym roku nie ma wyborów Złotej Piłki. Na pewno gdyby do nich doszło, to zwycięzcą byłby Robert - oznajmia Rivaldo.

Syn brazylijskiego wirtuoza, Rivaldinho, od sierpnia tego roku jest zawodnikiem Cracovii. W obecnym sezonie rozegrał 11 spotkań, zdobył jedną bramkę. Ma na koncie Superpuchar Polski.  

- Uściski dla całej Polski i mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy - zapowiada Rivaldo. - Odwiedzę mojego syna i na pewno zobaczę mecz Cracovii. Jestem wdzięczny klubowi za to, że bardzo dobrze potraktował Rivaldinho i jego rodzinę.

UKi


Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Złota Piłka | Rivaldo | Rivaldinho | Cracovia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama