Reklama

Reklama

Rekord Gerda Müllera wyrównany. Piękny gest Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski wspaniale zachował się w meczu z SC Freiburg. Po strzeleniu 40. bramki w sezonie i wyrównaniu rekordu legendarnego Gerda Müllera polski napastnik pokazał koszulkę, którą uczcił wielkiego poprzednika.

Gerd Müller ro wybitny niemiecki napastnik z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Także był gwiazdą Bayernu Monachium i wybitnym strzelcem. Dopiero po półwieczu udało się komukolwiek wyrównać jego strzelecki rekord z sezonu 1971/1972 - zrobił to Polak Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski dogonił rekord Gerda Müllera

Reprezentant Polski zdobył gola z rzutu karnego podyktowanego w meczu Bayernu Monachium z SC Freiburg po konsultacji z VAR. To 40. gol Roberta Lewandowskiego, po którym pokazał on światu koszulkę czczącą wielkiego Gerda Müllera. Były reprezentant RFN przebywa od miesięcy w szpitalu w ciężkim stanie i śpiączce. 75-letni były piłkarz jest bardzo schorowany, cierpi m.in. na chorobę Alzheimera.

Polak Robert Lewandowski pokazał na koszulce napis "4Ever Gerd", czyli "Na zawsze Gerd", w pełni świadom tego jak ważną postacią dla kibiców Bayernu i jego kibiców jest ten wybitny zawodnik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL