Reklama

Reklama

Piłkarz Roku FIFA. Franciszek Smuda: Robert Lewandowski zasłużył na to wyróżnienie

Robert Lewandowski pierwszy raz w karierze zdobył tytuł Piłkarza Roku FIFA i w czwartkowy wieczór odebrał nagrodę z rąk prezydenta FIFA Gianniego Infantino. Dodatkowo Polak znalazł się w najlepszej jedenastce 2020 roku. - "Lewy" zasłużył na to wyróżnienie - nie ma wątpliwości trener Franciszek Smuda, który prowadził polskiego napastnika w Lechu Poznań oraz kadrze narodowej.


- Lewandowski zasłużenie został najlepszym piłkarzem na świecie. Wygrał w piłce wszystko, co jest możliwe - stwierdził trener Franciszek Smuda. - To typ piłkarza, który ciągle stawia sobie jakieś cele i musi je osiągnąć, o czym przekonałem się w Poznaniu. Jest człowiekiem, który mało mówi, ale dużo pracuje nad sobą. Jeśli ktoś podchodzi do piłki z tak zdecydowanym zaangażowaniem, to musi coś osiągnąć - dodał.

Interia już wczoraj - jako pierwsza w Polsce - informowała, że prestiżowa nagroda trafi do rąk Lewandowskiego. W trójce nominowanych znaleźli się także dwaj giganci światowego futbolu: Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo.

Reklama

- Lewandowski wygrał z nimi, ale trzeba zauważyć, że w tej chwili nie są już oni na najwyższym poziomie, na którym znajduje się Robert - stwierdził były opiekun polskiej kadry.

Trener Smuda wprowadzał Lewandowskiego w świat poważnej piłki w Lechu Poznań, do którego "Lewy" trafił w 2008 roku. W latach 2009-12 pracował z nim także w reprezentacji Polski, pełniąc funkcję selekcjonera.

- Przejście ze Znicza Pruszków do Lecha Poznań na to na pewno był dobry ruch dla Roberta. Mieliśmy wtedy bardzo mocny zespół, w którym mógł się rozwijać. To, czego brakowało mu do wielkiej piłki, mógł nadrabiać w Poznaniu. Później trafił do Borussii Dortmund, gdzie zastał bardzo dobrych partnerów do gry, co ułatwiło mu dalszy wzrost. Następnie przeniósł się do Bayernu Monachium, czyli jeszcze lepszej drużyny. To także mu pomogło i w końcu sięgnął po tę prestiżową nagrodę - powiedział były szkoleniowiec Piłkarza Roku FIFA.

Lewandowski ma za sobą kapitalny rok, w którym spełnił swoje marzenie, triumfując w Lidze Mistrzów, a dodatkowo sięgnął z Bayernem Monacnium po mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec oraz Superpuchar Europy.

MiBi

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama