Reklama

Reklama

"Niesamowity", "wielki", "niezwykły". Włoskie media o Robercie Lewandowskim

Włoskie media podkreślają, że Robert Lewandowski strzelając 41 bramek w Bundeslidze przeszedł do historii i stał się legendą. "Szalony, niesamowity Robert Lewandowski" - to najczęstszy komentarz prasy.

Historyczny wynik 40 goli należał nieprzerwanie do Gerda Muellera od sezonu 1971/72. W meczu z FC Augsburg polski piłkarz zdobył swojego 41. gola w tym sezonie i to w 90. minucie meczu.

Lewandowski "przeszedł do historii"

"La Gazzetta dello Sport" podkreśla na swojej stronie internetowej, że Polak "przeszedł do historii".

"Niesamowity Lewandowski! W 90 minucie bije rekord Muellera" - ogłasza największy włoski dziennik sportowy, który od lat pisze o nim z podziwem i uznaniem.

"Corriere dello Sport" nazywa piłkarza "wielkim" i "niezwykłym".

"Lewy" jest "super"

Wiele miejsca poświęca mu agencja ANSA, zaznaczając, że polski piłkarz "nie chciał zatrzymać się nawet przed bohaterem, przed bóstwem niemieckiej piłki". "Włączył migacz i go wyprzedził" - stwierdza włoska agencja prasowa. Odnotowuje nawet, że niektórzy prosili wręcz trenera Bayernu Monachium Hansa-Dietera Flicka, by nie powoływał Lewandowskiego na sobotni mecz po to, by nie pokonał rekordu legendy niemieckiej piłki, dobrze pamiętanej również we Włoszech. Dodaje, że Mueller, zmagający się z ciężką chorobą, nie dowie się o tym, że już nie do niego należy prymat.

Reklama

Lewandowski jest "super" - pisze "Tuttosport", podkreślając, że sezon Bundesligi kończą wielkie emocje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL