Reklama

Reklama

Niemcy ostro o Robercie Lewandowskim! "Nie do pomyślenia"

W Niemczech nie milkną echa świetnej inauguracji sezonu Bundesligi w wykonaniu Bayernu Monachium i... odejścia Roberta Lewandowskiego do FC Barcelona. Pojawiają się nawet głosy, że odejścia Polaka to dla mistrzów Niemiec istne "błogosławieństwo".

Taką opinię przedstawił portal Focus.de, opisując piątkowe zwycięstwo Bayernu Monachium nad Eintrachtem Frankfurt 6:1. Niemieccy dziennikarze już w tytule swojej analizy zaznaczyli, że "odejście Lewandowskiego to błogosławieństwo dla Bayernu".

Bayern Monachium rozegrał dwa pierwsze mecze o stawkę bez Roberta Lewandowskiego. Pierwsze odkrycie brzmi: teraz mistrzowie rekordów są bardziej elastyczni i niebezpieczni niż kiedykolwiek wcześniej. Z Polakiem z przodu byłoby to nie do pomyślenia - czytamy dalej.

Reklama

Bayern Monachium triumfuje bez Roberta Lewandowskiego. Stanowczy komentarz w Niemczech

Portal Focus.de zaznaczył, że po odejściu "Lewego" do FC Barcelona trwała dyskusja, czy Bayern poradzi sobie bez swojego najlepszego strzelca. Odpowiedź na to pytanie jest jednak twierdząca. Co więcej, transfer Roberta Lewandowskiego sprawił, że rozkwitać mogą inni zawodnicy, jak choćby Serge Gnabry, co było niemożliwe z naszym reprezentantem na pokładzie.

Kluczowy w całej układance miał być nowy nabytek Bayernu - Sadio Mane, który - jak opisują Niemmcy - dokonał "zamachu stanu" i wśród piłkarzy grających w ofensywie jest "najbardziej elastycznym piłkarzem na świecie".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL