Reklama

Reklama

Niemcy dostrzegli "wpadkę" Lewandowskiego. Ogłosili koniec serii Polaka

Niemieckie media zareagowały na sobotnią wpadkę Roberta Lewandowskiego i jego kolegów z FC Barcelona, którzy tylko bezbramkowo zremisowali z Rayo Vallecano. Dziennikarze zza naszej zachodniej granicy nazwali debiut Polaka rozczarowującym, a także podkreślili koniec jego świetnej serii.

Nie tak miał wyglądać początek sezonu La Liga w wykonaniu FC Barcelona. Wielce wzmocniona przez nowe nabytki - z Robertem Lewandowskim na czele - "Duma Katalonii" w sobotę tylko zremisowała na Camp Nou 0:0 z Rayo Vallecano.

Reklama

- Rozczarowujący debiut Roberta Lewandowskiego w La Liga - napisał po spotkaniu portal Sport1.de. - Barcelona kontrolowała grę, ale musiała walczyć o stworzenie dobrych okazji. Lewandowski mógł dać prowadzenie drużynie pięknym lobem w 13. minucie, ale wcześniej był wyraźnie na spalonym - czytamy dalej. Dziennikarze zaznaczyli także, że "Lewy" miał także kilka kolejnych okazji do strzelenia gola, lecz nie wykorzystał żadnej z nich.

FC Barcelona - Rayo Vallecano. Niemieckie media o Robercie Lewandowskim

W podobny sposób mecz skomentował niemiecki "Sky Sport", który zaznaczył przy tym, że Robert Lewandowski i inni zakontraktowani latem piłkarze dostali pozwolenie na grę niemal w ostatniej chwili z powodu przeciągającej się rejestracji.

"Kicker" ogłosił natomiast koniec pięknej serii Roberta Lewandowskiego. Przez ostatnie 7 lat Polak zawsze trafiał do siatki w meczu otwierającym sezon. Tym razem musiał obejść się smakiem i wciąż musi czekać na pierwszą oficjalną bramkę w zespole FC Barcelona. Po meczu z Rayo Vallecano trener Xavi Hernandez pochwalił jednak "Lewego" za pracę na rzecz drużyny, lecz zaznaczył przy tym, że brak skuteczności był wielkim problemem jego ekipy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL