Nie do wiary, sensacja ws. Lewandowskiego. FC Barcelona reaguje. Jest oficjalny komunikat

Robert Lewandowski podbił w sobotę Estadio Santiago Bernabeu - strzelając dwa gole, poprowadził FC Barcelona do efektownej wygranej nad Realem Madryt 4:0. Na niebywały popis swojego snajpera zareagowała "Duma Katalonii", podsumowując jego popis w komunikacie opublikowanym na swojej stronie. Jak się okazuje, "Lewy" zapisał się w historii "El Clasico" i to aż z trzech powodów. Aż trudno uwierzyć, w jak genialnej formie znajduje się obecnie nasz reprezentant.

Robert Lewandowski w meczu Real Madryt - FC Barcelona
Robert Lewandowski w meczu Real Madryt - FC Barcelona/Eleven Sports/materiał zewnętrzny

"El Clasico" już za nami, lecz echa najbardziej prestiżowej rywalizacji świata w futbolu ligowym wciąż rezonują. Sobotni mecz na Estadio Santiago Bernabeu zapowiadany był jako wielkie starcie gigantów. Jak się jednak okazało - jeden z nich stał na glinianych nogach. I tak niespodziewanie FC Barcelona rozbiła Real Madryt na jego terenie 4:0.

Niesamowite, jak trener Hansi Flick zdołał odmienić "Dumę Katalonii", tworząc z niej maszynę nie tyle do wygrywania, co wręcz miażdżenia kolejnych przeciwników. Bez względu na ich klasę. Korzysta na tym między innymi Robert Lewandowski. To właśnie gwiazda Polaka - który poprowadził cały zespół do zwycięstwa - świeciła wczoraj najjaśniej.

"Lewy" rozpoczął strzelanie w 54. minucie, płaskim strzałem pokonując Andrija Łunina, a już dwie minuty później - po skutecznej główce - cieszył się z dubletu. Później mógł dołożyć jeszcze kolejne trafienie, ale w dogodnej sytuacji, mając przed sobą niemal pustą bramkę... trafił w słupek. Mimo to Robert Lewandowski i tak został niekwestionowanym bohaterem FC Barcelona. Nasz reprezentant po rozegraniu 14 meczów w tym sezonie ma już na koncie 17 trafień.

Po sobotniej wiktorii nad Realem Madryt "Lewy" skomentował swoją wybitną formę, odnosząc się przy tym do dyspozycji całej ekipy.

Myślę, że bardzo istotne jest to, że jako drużyna gramy bardzo ofensywnie, strzelamy wiele goli. Ważne jest to, że cały czas mamy w głowie myśl, że chcemy więcej. Jest tak, że czasem w nogach czujesz zmęczenie i masz takie gorsze minuty, ale ważne jest, że głowa jest zawsze dobrze przygotowana, a obok siebie masz zawodników, którzy ci pomagają

~ cieszył się reprezentant Polski

Lewandowski błyszczy, Real zmiażdżony. FC Barcelona reaguje na popis Polaka

Na popis swojego najskuteczniejszego strzelca zareagowała FC Barcelona, publikując w niedzielę na oficjalnym portalu specjalny tekst poświęcony wybitnym wyczynom Roberta Lewandowskiego.

Wcześniej nie zdobył jeszcze bramki z meczu z Realem Madryt w rozgrywkach La Liga, ale Robert Lewandowski dokonał tego w końcu w "El Clasico" na Bernabeu 26 października i to w jaki sposób

~ chwali "Lewego" Barcelona

Klub odnotował przy tym, że nie był to zwykły dublet, bowiem dzięki dwóm zdobytym bramkom Robert Lewandowski zapisał się w historii "Klasyków" i to z trzech powodów.

• Tylko sześciu zawodników zdołało skompletować dublet w meczach z Realem Madryt w tym stuleciu: Rivaldo, Ronaldinho, Messi (cztery razy), Henry, Suarez (dwukrotnie), Aubameyang i teraz Lewandowski
  • Polak dokonał tego w wieku 36 lat i 66 dni, co czyni go trzecim najstarszym zawodnikiem z dubletem w "El Clasico" po Puskasie i Di Stefano
  • Był to także najszybszy dublet w "El Clasico" od czasów Fuste, który strzelił dwa gole Realowi w czasie poniżej dwóch minut 19 grudnia 1965 roku

Wylicza FC Barcelona.

Teraz podbudowani prestiżowym zwycięstwem podopieczni trenera Hansiego Flicka mogą przygotowywać się do kolejnego spotkania - derbów Barcelony z Espanyolem, które zostaną rozegrane już w kolejną niedzielę.

Real Madryt CF - FC Barcelona. Skrót meczu. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports