Reklama

Reklama

Media w Skandynawii: Robert Lewandowski pisze historię futbolu

Robert Lewandowski poprawił w sobotę rekord Gerda Muellera strzelając 41. bramkę podczas jednego sezonu Bundesligi. Fakt ten nie umknął skandynawskim mediom, które nie szczędziły Polakowi pochwał.

Wszystkie gazety w swoich internetowych wydaniach umieściły artykuły na ten temat i praktycznie wszystkie stacje telewizyjne w swoich wieczornych wiadomościach pokazały bramkę Polaka.

"Lewandowski poprawił rekord i pisze historię futbolu" - skomentowała duńska agencja Ritzau.

Robert Lewandowski "żywą legendą"

Dziennikarze dodali, że od początku spotkania z Augsburgiem Lewandowski był w centrum uwagi, lecz nie uległ stresowi i nerwom. "Pod sam koniec meczu, kiedy już wydawało się, że ostatnie spotkanie tego sezonu zakończy się dla niego oceną 'Mision Impossible', trafił jednak do bramki i stał się nowym niewiarygodnym rekordzistą" - podkreślono.

Reklama

Kanał szwedzkiej telewizji publicznej SVT skomentował, że "Lewandowski w ostatniej minucie sezonu tym silnym wyczynem przeszedł do historii stając się żywą legendą".

Norweski kanał NRK w swojej obszernej relacji opisał historię kariery Lewandowskiego, a sam rekord nazwał nieprawdopodobnym osiągnięciem podkreślając, że "fakt iż bramkarzem FC Augsburg jest Rafał Gikiewicz wcale nie ułatwił zadania, ponieważ ten "wyłapywał wszystkie strzały Lewandowskiego i zamurował przed nim bramkę... do ostatniej minuty".

"Dokonał niemożliwego"

Dziennik "Verdens Gang" zauważył, że "w sobotę Lewandowski tak jakby wyczekał do końca meczu, aby podwyższyć emocje i dramaturgię i dopiero w jego ostatnich sekundach stać się legendą Bunesligi".

"Lewandowski zrobił to, co nam wszystkim się wydawało niemożliwe" - zaznaczył kanał fińskiej telewizji YLE.

Islandzki dziennik "Visir" podrkeślił, że "polski napastnik pokazał niebywała dyspozycję psychiczną zachowując zimną krew do końca i jak maszyna strzelił 41. gola".

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Skandynawia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje