Mecz się jeszcze nie zaczął, a Lewandowski już zachwycił. Kapitalny obrazek
W chłodnej, listopadowej aurze przyszło reprezentacji Polski rozegrać ostatni w tym roku mecz na PGE Narodowym. Podopieczni trenera Michała Probierza po nieudanych eliminacjach do Euro 2024 przystąpili do towarzyskiego spotkania z Łotwą. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego, już po wyjściu na murawę, Robert Lewandowski wykazał się pięknym gestem, oddając swoją bluzę marznącemu dziecku, które wyprowadziło go na boisko. Tak samo zachował się także Jan Bednarek.

Gdy piłkarze reprezentacji Polski i Łotwy wybiegli we wtorek przed meczem towarzyskim na murawę PGE Narodowego, termometry w Warszawie wskazywały temperaturę oscylującą wokół zera. Zawodnicy obu ekip zostali wyprowadzeni na boisko przez dziecięcą eskortę. Najmłodsi wyszli na murawę w jednolitych strojach, bez kurtek, przez co niska temperatura mogła być dla nich dość mocno odczuwalna.
Najwyraźniej zauważyło to dwóch reprezentantów Polski - Robert Lewandowski oraz Jan Bednarek. Obaj oddali dzieciom swoje bluzy, w których stanęli do hymnów narodowych, co dało się zauważyć także podczas transmisji telewizyjnej.
Mecz Polska - Łotwa. Robert Lewandowski i Jan Bednarek z pięknym gestem tuż przed meczem
Początek meczu Polska - Łotwa był udany dla naszych piłkarzy. Podopieczni trenera Michała Probierza od początku ruszyli do ataku. Pierwszy groźny strzał oddał już w drugiej minucie Sebastian Szymański, lecz górą był bramkarz. Po chwili bliski szczęścia był także wspomniany już snajper FC Barcelona - Robert Lewandowski.
W końcu w siódmej minucie spotkania "Biało-Czerwoni" dopięli swego. Nicola Zalewski dośrodkował wówczas piłkę w pole karne do Przemysława Frankowskiego, a ten wpakował ją do siatki.
Jaki plan na mecz z Łotwą ma reprezentacja Polski? O tym opowiedział tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener Michał Probierz.
Chcemy grać dobrze i wykorzystywać swoje sytuacje. To jest to, z czym mieliśmy problem w niektórych meczach. Musimy też trochę szybciej grać, oddać parę strzałów. Ważna będzie też płynność w grze. (...) Zawsze wynik ma znaczenie. Nie znam trenera lub kogoś, kto w coś gra i nie chce wygrać. Każde spotkanie chcę wygrać, zawodnicy tak samo
Nasi piłkarze przystąpili do wtorkowej potyczki po piątkowym remisie 1:1 z Czechami w meczu eliminacji do mistrzostw Europy, który zamknął nam drogę do bezpośredniego awansu na Euro 2024. Reprezentację Polski czeka - oby udana - przeprawa przez baraże.







![Cracovia - Lech Poznań. O której i gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA]](https://i.iplsc.com/000M11XOOIHYDWIU-C401.webp)

![Skoki w Wiśle dzisiaj. Gdzie i o której obejrzeć PŚ? [TRANSMISJA]](https://i.iplsc.com/000LZFMMHYD0XQW9-C401.webp)

