Reklama

Reklama

Magiczny moment Roberta Lewandowskiego. Jest nagroda!

Fotografia "Pewnego razu w Kijowie", wykonana przez Sebastiana Widmanna, została uznana za zdjęcie roku przez Kickera i Stowarzyszenie Niemieckich Dziennikarzy Sportowych. Na niej uwieczniony jest Robert Lewandowski, który w spektakularny sposób złożył się do przewrotki w meczu Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów.

Zagranie Roberta Lewandowskiego z listopadowego meczu Dynamo Kijów - Bayern Monachium rozgrzało kibiców na całym świecie. Polak w spektakularny sposób pokonał bramkarza rywali i trafił na czołówki mediów.

Przepiękny gol Roberta Lewandowskiego pobił świat

Przypomnijmy - "Lewy" pokazał swój kunszt w 14. minucie spotkania. Po zagraniu Benjamina Pavarda futbolówka odbiła się od obrońcy Dynama i leciała idealnie na głowę Polaka. Snajper wybrał jednak inne rozwiązanie, błyskawicznie złożył się do przewrotki i w taki sposób otworzył wynik spotkania.

CZYTAJ TAKŻE: BAYERN SZYKUJE SIĘ NA ODEJŚCIE LEWANDOWSKIEGO! SPRAWA DOTYCZY... PIĄTKA

Zdjęcie z "Lewym" w roli głównej zostało nagrodzone w Niemczech

Reklama

Tę chwilę uwiecznił Sebastian Widmann. Od ponad 20 lat pracuje on jako niezależny fotograf. Na meczach Bayernu regularnie pojawia się 2009 roku. Na pojedynek do Kijowa wysłała go agencja Getty. Widmann idealnie uchwycił podniebny popis "Lewego".

Swoje zdjęcie zatytułował "Pewnego razu w Kijowie" (dodaliśmy je jako główną ilustrację do tego artykułu - przyp. red.). Jego praca została doceniona przez Kickera i Stowarzyszenie Niemieckich Dziennikarzy Sportowych. Widmann otrzymał nagrodę za zdjęcie roku.

Widmann w rozmowie z Kickerem przyznał, że pogoda w Kijowie nie ułatwiała mu pracy. - Szczerze mówiąc, byłem po prostu szczęśliwy, że mam zdjęcie i że jest ostre mimo padającego śniegu. Jeśli ostrość by się przesunęła, na pierwszym planie mógłby pojawić się płatek śniegu - zdradził 44-latek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy