Reklama

Reklama

Lewandowski wciąż bez rejestracji. Kataloński dziennik wskazuje winowajcę

Dzień przed inauguracją sezonu w La Liga, Robert Lewandowski wciąż pozostaje niezgłoszony do gry. Kto ponosi winę za taki stan rzeczy? Kataloński "Sport" wskazuje na Javiera Tebasa, stojącego na czele organizacji zarządzającej w Hiszpanii rozgrywkami ligowymi.

W 2013 roku w La Liga weszły w życie przepisy regulaminowe, których istota pozostaje nieskomplikowana - kluby nie mogą wydawać więcej, niż zarabiają. Komplikacje pojawiają się dopiero przy próbie wdrożenia tych ustaleń w futbolową rzeczywistość. Najdobitniej przekonuje się o tym właśnie FC Barcelona.

"Duma Katalonii" pozyskała tego lata pięciu zawodników. Grupę nowych nabytków tworzą Andreas ChristensenFranck KessieRaphinhaRobert Lewandowski i Jules Kounde. Żaden z nich nie został do tej pory zgłoszony do gry. Na przeszkodzie stoją zasady finansowego fair play

Reklama

"Dzieje się tak, mimo że latem klub zanotował niewiarygodny dochód w wysokości 868 mln euro. Wiadomo, że żyjemy w czasach kryzysu gospodarczego, ale fakty są takie, że La Liga ma najsurowsze wymagania finansowe ze wszystkich czołowych lig w Europie. I to na pewno jej nie służy"" - zauważa kataloński "Sport".

Dziennik jako winowajcę takiego stanu rzeczy wskazuje Javiera Tebasa, szefa Liga Nacional de Fútbol Profesional, czyli administratora rozgrywek w ekstraklasie Hiszpanii i na jej bezpośrednim zapleczu.  

Startuje La Liga. Lewandowski czeka na ligowy debiut

Tebas na zarzuty nie reaguje spastycznie. Stara się raczej skierować uwagę na tzw. czynniki trzecie

- Barcelona nie zrobiła nic złego. Gdyby nie pandemia, nie mówilibyśmy teraz o konieczności obniżenia płac - wyznał niewzruszony w rozmowie z "Mundo Deportivo"

Tymczasem La Liga startuje już w piątkowy wieczór. W inauguracyjnym meczu Osasuna Pampeluna zmierzy się z Sevillą. Dzień później Barcelona podejmie na Camp Nou Rayo Vallecano. Czy z Lewandowskim w meczowej kadrze? To pytanie z godziny na godzinę zadawane będzie coraz częściej.  

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL