Lewandowski strzela jak natchniony. Oto klasyfikacja strzelców La Liga. Boss!

Robert Lewandowski jest w tej chwili najskuteczniejszym strzelcem Europy, biorąc pod uwagę pięć najsilniejszych lig Starego Kontynentu. Po niedzielnym hat-tricku w wyjazdowym meczu z Deportivo Alaves ma już na swoim koncie łącznie 12 trafień w tym sezonie. Dziesięciokrotnie pokonywał bramkarzy w La Liga, co umacnia go na czele klasyfikacji snajperów. Nad Kylianem Mbappe, który miał być gwiazdą pierwszej wielkości, ma już pięć goli przewagi.

Robert Lewandowski ucieka Kylianowi Mbappe w klasyfikacji strzelców La Liga
Robert Lewandowski ucieka Kylianowi Mbappe w klasyfikacji strzelców La Liga /AFP

To był Robert Lewandowski z najlepszych czasów. Zafundował dobrze nam znany spektakl z cyklu One Man Show. W stolicy Kraju Basków, na obiekcie Deportivo Alaves, popisał się klasycznym hat-trickiem.

Polak wszystkie bramki zdobył z gry. Wynik spotkania otworzył już w siódmej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisywał się także w 22. i 32. minucie. Barcelona wygrała mecz 3:0 i umocniła się na pozycji lidera.

Lewandowski nie przestaje strzelać. To dzisiaj najlepszy egzekutor Europy

Jak zauważa serwis OptaJoe, do tej pory tylko trzech zawodników "Blaugrany" skompletowało hat-tricka szybciej. Dokonali tego Samuel Eto'o (24 minuty, 2008 r.), Justo Tejada (28 minut, 1954 r.) i Lionel Messi (30 minut, 2011 r.).

W niedzielne popołudnie Lewandowski zapracował na kolejny jubileusz w ekstraklasie Hiszpanii. Zaliczył trafienia numer 50, 51 i 52. Potrzebował do tego 78 występów.

W klasyfikacji ligowych strzelców prowadzi z 10 golami na koncie. Kylian Mbappe, który miał olśnić wszystkich już w pierwszym sezonie po przeprowadzce z PSG, do tej pory pokonał bramkarzy rywali tylko pięć razy.

Tymczasem "Lewy" łącznie w bieżącym cyklu zdobył już 12 bramek. Dwukrotnie kierował bowiem piłkę do siatki także w Lidze Mistrzów. Z tuzinem "skalpów" jest obecnie najskuteczniejszym egzekutorem Europy, biorąc pod uwagę ligi TOP 5.