Reklama

Reklama

"Lewandowski elementem, który ulepsza całość". Lawina komplementów przed startem ligi

Hiszpańskie media emocjonują się inauguracją La Ligi. Podkreślają, że ten sezon hiszpańskich zmagań ligowych może być wyjątkowo zacięty.

Hiszpańskie periodyki nastawiają się na niezwykły sezon w La Liga. Zwłaszcza, że - jak podkreślają - zmianę jakościową przeszła kadra FC Barcelony. 

Dziennik "As" w piątkowym wydaniu nazywa ściągnięcie Roberta Lewandowskiego "gwiazdorskim transferem La Liga". Zauważa jednak, że generalnie sytuacja hiszpańskich klubów nie jest optymistyczna. I wskazuje, że poza tymi największymi graczami La Liga, "reszta klubów, pozbawiona pieniędzy, ledwo się poruszała ostatnio po rynku transferowym". Mimo wszystko, dziennikarz "Asa" przewiduje, że czekać nas może jeden z bardziej emocjonujących sezonów La Liga w ostatnich latach.  Real i Barcelona dysponować mogą bowiem porównywalną siłą kadr,  do tego przecież jest jeszcze Atletico Madryt, a na tym lista pretendentów do miejsc w czołówce się nie kończy. 

Reklama

 Czytaj także: "Barcelona wzmocniła zespół pieniędzmi, których nie ma"

Robert Lewandowski "młody duchem", mimo 34 lat

Z kolei "La Vanguardia" analizuje sportową sytuację Barcelony przed startem ligi. Zwracają uwagę komplementy Hiszpanów pod adresem Lewandowskiego. "Przedsezonowe sparingi pomogły udowodnić to, co w sumie było wiadomo już wcześniej: że Robert Lewandowski to element, który ulepsza całość. Jego ruch bez piłki pomoże otwierać i kreować przestrzenie na boisku, a zdolność do absorbowania uwagi obrońców rywali, w połączeniu z pracą skrzydłowych, pozwoli otworzyć wiele dróg" - oceniają dziennikarze gazety. 

Jak dodają, "szatnia Barcelony ponownie będzie miała gwiazdy światowego formatu". Podkreśla się też, że Robert Lewandowski - mimo, że "wygrał w Niemczech wszystko, co mógł" - wciąż jest "młody duchem" - choć niebawem skończy 34 lata. 

FC Barcelona "Lewego" zainauguruje ligowe zmagania meczem z Rayo Vallecano w sobotę 13 sierpnia.

Czytaj także: Robert Lewandowski i spółka witani na treningu po królewsku


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL