Lewandowski coraz bliżej magicznej granicy. Polak bohaterem Barcelony, co on zrobił [WIDEO]

FC Barcelona we wtorek podejmowała na Stadionie Olimpijskim rywali ze Szwajcarii - Young Boys Berno. Dla każdego z podopiecznych trenera Hansiego Flicka było jasne, że po porażce przeciwko AS Monaco, zwycięstwo w najbliższym meczu jest absolutnie kluczowe. Po raz kolejny w rolę lidera zespołu wcielił się Robert Lewandowski, który po zaledwie ośmiu minutach wpisał się na listę strzelców i zbliża się do wymarzonej "setki" w Lidze Mistrzów.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski/LLUIS GENE / AFP/AFP

FC Barcelona we wtorek podejmowała na swoim stadionie rywali z Young Boys Berno. Wynik po zaledwie kilku minutach otworzył Robert Lewandowski.

Lewandowski z pierwszym golem w tej edycji Ligi Mistrzów!

FC Barcelona ma za sobą trudne tygodnie. Najpierw "Blaugrana" zanotowała falstart w Lidze Mistrzów. Tam, w kuriozalnych okolicznościach, przegrała z AS Monaco (1:2), a mecz kończyła w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Erica Garcii. Z kolei w miniony weekend po raz pierwszy dała o sobie znać krótka kadra, którą dysponuje Hansi Flick. Niemiecki trener zastosował liczne rotacje i się przeliczył. Jego podopieczni przegrali z Osasuną aż 2:4, przegrywając pierwszy mecz ligowy w tym sezonie.

Szybko stało się jasne, że wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów z Young Boys Berno może w ostatecznym rozrachunku okazać się kluczowe. Flick już na konferencji prasowej zapewniał, że wystawi najmocniejszy skład, by zgarnąć trzy punkty i poprawić nastroje kibiców. Jak powiedział, tak zrobił, a potwierdzenie otrzymaliśmy przy publikacji wyjściowych "jedenastek". W tej znalazło się miejsce dla Roberta Lewandowskiego i Polak szybko dał o sobie znać.

Od pierwszych minut gospodarze starali się narzucić swoją dominację i wyszli na prowadzenie już po kilku akcjach. W ósmej minucie dały o sobie znać największe gwiazdy; Lamine Yamal sprytnie dograł do Raphinhi, a ten dojrzał przed bramką Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski świetnie się ustawił i otworzył swoje konto w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Był to dla niego już 95. gol w najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych.

Fani w oczekiwaniu na polski duet w FC Barcelona

Villarreal CF - FC Barcelona. Skrót meczu. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports